Sürücülerde neden doğrultucu devresi kullanılır?

_UnKnowN_

Üye
Katılım
20 Kas 2020
Mesajlar
8
Puanları
3
Yaş
20
Merhaba, sürücülerde doğrultucu devreleri kullanılmakta olduğunu biliyorum ancak bu devrelerin sürücülerde akımı doğrultmaktan başka bir görevleri var mı? varsa nelerdir?

İyi Günler..
 

paskomya

Profesyonel Üye
Katılım
10 Eki 2009
Mesajlar
2,483
Puanları
758
Yaş
57
Konum
bodrum
bak şimdi ben yine sesli düşüneceğim. yaw bu adamlar ne kadar akıllı 220-380 volt giriyorsun adamlar bir de voltajı doğrultuyorlar neden acaba. o ne üzerinde işlemci, işlemci ac ile çalışır mı? çalışmazzzzz. işlemcinin verdiği komutları yerine getiren elemanlar, hadi yawww bunlarda ac ile çalışmaz, ac de çalışanı var ama, galiba dc çalışanlar daha verimli. adamlara bak yawww birden fazla dc çıkışlı yapmışlar kartın üzerine neden ki? haaa ben yine anladım ki bu bileşenlerin hepsi aynı voltajda çalışmıyor. helal olsun be adama iyi kafa patlatmış.
sanırım sesli düşüncem biraz olsun yardımcı olmuştur. susturdum onu çenesi çok düşüktür.
 
Son düzenleme:
Konu Sah

_UnKnowN_

Üye
Katılım
20 Kas 2020
Mesajlar
8
Puanları
3
Yaş
20
bak şimdi ben yine sesli düşüneceğim. yaw bu adamlar ne kadar akıllı 220-380 volt giriyorsun adamlar bir de voltajı doğrultuyorlar neden acaba. o ne üzerinde işlemci, işlemci ac ile çalışır mı? çalışmazzzzz. işlemcinin verdiği komutları yerine getiren elemanlar, hadi yawww bunlarda ac ile çalışmaz, ac de çalışanı var ama, galiba dc çalışanlar daha verimli. adamlara bak yawww birden fazla dc çıkışlı yapmışlar karın üzerine neden ki? haaa ben yine anladım ki bu bileşenlerin hepsi aynı voltajda çalışmıyor. helal olsun be adama iyi kafa patlatmış.
sanırım sesli düşüncem biraz olsun yardımcı olmuştur. susturdum onu çenesi çok düşüktür.
Teşekkürler Ustam, yeterli oldu var olun.
 

Benzer Konular

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
115,530
Mesajlar
813,614
Kullanıcılar
422,135
Son üye
radyokanallari

Yeni konular

Üst