sürücülerde 10 volt dc analog referans kontrol cihazı

mmercann

Üye
herkese iyi çalışmalar

tekstil boyahane sektöründe çalışıyorum.apre makinasında ana motordan çıkan 10 volt dc voltajı (-) (+) buton girişlerine push buton bağlamak suretiyle voltajı % olarak ayarlayacak bir kontrol cihazı arıyorum.daha önce biryerde görmüştüm.boyutları yaklaşık 12 * 12 mm. ancak şimdi bir türlü bulamıyorum.yardım ederseniz sevinirim.bağlantısı sanırım ekteki gibi bir şeydi 20130821_212224.jpg

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
+10 volt kontaktan geçirilmez en azından açık kontaklı rölelerden.
Bu dediğiniz olay sürücünün ilgili giriş pinlerinin speed up / speed down olarak ayarlanmasıdır.
Ana frekans kaynağını terminal ve geri kala 2 ucu artırma ve azaltma diye girerseniz bir ihtimal olabilir.
Bu metodun sakıncası başlangıç hızının son atanan hız olmasıdır. Şayet sürücünün enerjisi kesilmiş ise minimum hız ile başlar.
Umarım yardımı dokunmuştur..

Kolay gelsin.

10 volt kontaktan geçirilmiyor.cihazın giriş uçlarından veriiliyor. ( yani analog girişinden ) artı ve eksi push butonlara basmak suretiyle çıkış analog voltajını ayarlıyor.cihazın displayında - besleme 0 +besleme % olarak belirtiliyor.enerji kesilse de en son girilen değer ekranda kalıyor. yardım için teşekkür ederim.kolay gelsin

pıayasa, elektronık pot, veya servo pot dıye bulunur, ana motorunuz sürücü ie çalısıyorsa, girişlerınden ıkısını menuden proğramlıyarak, butonlara hızı uzakdan kumanda edebilirsiniz..

Bu iş için piyasada digital potansiyometreler satılıyor. Mesela en yaygını ENDA marka var. Digital göstergesi var. Cihaz üzerinde butonlarda bulunuyor. Bu butonları aşağı işaretli olan hızı düşürüyor. Yukarı işaretli olan yükseltiyor. Potansiyometre takmanıza gerekte kalmıyor. Yada sürücünüzün kullanma kitapçığında multi speed giriş bağlantıları ve bu girişlerin her birinin ayrı ayrı hangi hızda çalışacağının yazılacağı parametre bölümü var. Multispeed yani çoklu hız seçeneği her marka sürücüde mevcut. Bu devreye alındığı zaman potansiyometre girişi iptal oluyor. Tercih sizin....

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri