RST uçlarını nasıl bulurum

benmı yanlış anladım arkadaş R-S-T fazlarının sıralanışını bulmak ıstıyor gıbı geldı bana sadece fazları bulmaksa bukadarınıda tartışma konusu yapmamak lazım bence

ustam konuyu tekrar gözden geçiriniz özellikle faz sıralanışı değil yanlış anlamayın diye paraf düşmüşüm 6 ad 240 mm kabloda hangi çiftin r hangisinin s olduğunu yalnız tek başınıza köyde teknik aletin sınırlı kalındığı dağ başında sıkışmak ve çaresizlik anında nasıl tespitinin yapılacağını anlatmaya çalıştık bununda çiftli seri lamba ile çok ucuz kolay basit ve hızlı olarak yapılacığını pekiştirdik ayrıca bilmeyen arkadaşlar da var diğer yandan ise tatrtışma olacakki ben yada diğer arkadaş öğrensin ve yanlış bilen arkadaşların kendi bilgilerini tekrar gözden geçirmeleri meslek ahlakı açısından iyi olacağı kanaatindeyim nötür deki akımmı gerilimmi konusu yanılmıyosam 15 sayfaya ulaştı ama güzel :D kolay gelsin

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
ustam konuyu tekrar gözden geçiriniz özellikle faz sıralanışı değil yanlış anlamayın diye paraf düşmüşüm 6 ad 240 mm kabloda hangi çiftin r hangisinin s olduğunu yalnız tek başınıza köyde teknik aletin sınırlı kalındığı dağ başında sıkışmak ve çaresizlik anında nasıl tespitinin yapılacağını anlatmaya çalıştık bununda çiftli seri lamba ile çok ucuz kolay basit ve hızlı olarak yapılacığını pekiştirdik ayrıca bilmeyen arkadaşlar da var diğer yandan ise tatrtışma olacakki ben yada diğer arkadaş öğrensin ve yanlış bilen arkadaşların kendi bilgilerini tekrar gözden geçirmeleri meslek ahlakı açısından iyi olacağı kanaatindeyim nötür deki akımmı gerilimmi konusu yanılmıyosam 15 sayfaya ulaştı ama güzel :D kolay gelsin

Ölçü aletsiz sahaya bırakın çalışmaya çıkmayı gezmeye bile çıkmayın :D Dağ başında değil kerbelada olsanız takım çantanızda ölçü aletiniz olsun(Hatta yedeğide olsunki arızalanırsa sıkıntı yaşamayın). Çalışmaya gittiğiniz yerin anahtarlarını almadanda çıkmayın...
Son olarak Nötr'de akım mı gerilim mi konusu 15 sayfaya ulaştı ama güzel demişsiniz. Nasıl bir sonuç çıktığı hususunda bilgi verirseniz memnun olurum. Sorumla ilgili ne doğru dürüst teknik bir açıklama geldi ne de bir Allahın kulu kalkıpta ben istediğiniz ölçümleri yaptım şu sonuçları aldım dedi. Sonuç sizce nasıl güzel ????

Son düzenleme:
elbetteki takımsız çıkılmaz siz kusursuz bir usta arıyosunuz
nötürde ki akımmı gerilimmi konusunu sadece rastgele söyledim güzel dememdeki kasıt konunun irdelenmesi incelenip araştırılmasıdır.saygılrımla

bence sen bu işten vazgeç

evet yavuz31 arkadaşım sınavı geçtikmi sence?

hadı alet edavat yok el fenerıdemı yok el fenerının butomuma paralel kablo bağla en basıtınden butun kabloları sırayla uçlarını elfenerı butonu uzerındekı kabloyla kontrol et el fenerının ampulu yanarsa onları bırbırıne bağla uç 4 grup bulacaksın bu sefer notr ucunu bulmak için toprakla notr ucunun yandığı kablo çıftınıde bul senın için en ıdeal kolay yol bence bu
kolay gelsın

hadı alet edavat yok el fenerıdemı yok el fenerının butomuma paralel kablo bağla en basıtınden butun kabloları sırayla uçlarını elfenerı butonu uzerındekı kabloyla kontrol et el fenerının ampulu yanarsa onları bırbırıne bağla uç 4 grup bulacaksın bu sefer notr ucunu bulmak için toprakla notr ucunun yandığı kablo çıftınıde bul senın için en ıdeal kolay yol bence bu
kolay gelsın

hocam ben trafo ya bağlı 6 ad 240 mm kablo diyom siz elfeneri diyosunuz çaresiz mardinde bir dağda manastırda kaldınız diğer ustam takımsız erdavatsız sahaya çıkılırmı diyor bir başkası 2 ad seri lamba diyor sonra sınavı geçtikmi diyor gördüğüm alaydan ötürü bir başkasıda sen bu işten vazgeç diyor tekrar özür dilerim böyle bir mevzu konu açmamış kabul edin lütfen gereksiz bölüme silerse yöneticilerimiz memnun olurum teşekkürler

Eğer ölçü aleti yok ise seri lamba ile ölçüm yapılabilir.Ama en az iki tanesini birbirine seri bağlamak koşulu ile bu işiniz görür sanırım

hocam ben trafo ya bağlı 6 ad 240 mm kablo diyom siz elfeneri diyosunuz çaresiz mardinde bir dağda manastırda kaldınız diğer ustam takımsız erdavatsız sahaya çıkılırmı diyor bir başkası 2 ad seri lamba diyor sonra sınavı geçtikmi diyor gördüğüm alaydan ötürü bir başkasıda sen bu işten vazgeç diyor tekrar özür dilerim böyle bir mevzu konu açmamış kabul edin lütfen gereksiz bölüme silerse yöneticilerimiz memnun olurum teşekkürler

YAVUZ bey;
Arkadaşların önerileri makul öneriler(el feneri dahil). İnsanlara ilginç gelen kısım teknik personelin yanında olmazsa olmazı olan ölçü aletinin yanınızda bulunmaması. Bunu dile getirmek doğaldır. Bunda alınacak birşey yok. Burada kimse kimseyle dalga geçme lüxünde değildir ve hakkıda yoktur. İnsan bilmiyor olabilir doğrusunu öğretmek bilenlerin görevidir ve o yüzden bu forumda bulunuyoruz. Tavsiyem bu kadar alıngan olmamanızdır.
Siz elinizdeki malzemeleri buraya yazın. En küçük parçasına kadar yazın.
Bizde bu malzemelerden neler yapılabilir onu düşünelim.

Forum istatistikleri

Konular
128,332
Kullanıcılar
450,176
Son üye
electrical_engineer

Yeni konular

Geri