Yükleme Cetvelindeki RST Fazı ?

elektelekt

Üye
Selamlar. Bu aşağıdaki yükleme cetveli ile ilgili 2 sorum olacaktı.

1) Normalde trifaze projelerde yükler R,S ve T fazına paylaştırılırdı. Ama burda RST olarak ayrı olarak bir sütun var. Bunun sebebi nedir? (20 000 kw'ın içindekiler: 2 klima havalandırma ünitesi + kafetaryadaki fritöz'ün gücü )

2) 20 000'den sonraki değerleri ise 3 faza bölmüşler. 3200 - 2900 - 1500 benim bildiğim fazlar arası %10'u geçmemeli. Bu dağılım dengesiz değil mi?

1642626579482.png

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Monofaze ve trifaze yükler ayrı ayrıdır.

Monofaze cihazlar her faza ayrı dağıtılmış bunun verileri ve 3 fazlı sistemler rst verisine girilmiş.

Denge konusunda alttaki toplam arası farka bakılması gerekmiyor mu ? Burada ıkı dağıtım tablos var.

Monofaze ve trifaze yükler ayrı ayrıdır.

Monofaze cihazlar her faza ayrı dağıtılmış bunun verileri ve 3 fazlı sistemler rst verisine girilmiş.

Denge konusunda alttaki toplam arası farka bakılması gerekmiyor mu ? Burada ıkı dağıtım tablos var.

Haklısın yapı içinde 2 tali tablo var. Toplam olarak gözüken ise onları besleyen sayaç panosu.
Başka yerde birisi tali tablodaki fazlarında eşit dağıtılması gerektiğini okudumda oyüzden sormuştum. Teşekkürler

Haklısın yapı içinde 2 tali tablo var. Toplam olarak gözüken ise onları besleyen sayaç panosu.
Başka yerde birisi tali tablodaki fazlarında eşit dağıtılması gerektiğini okudumda oyüzden sormuştum. Teşekkürler

Elbetteki hem tali hemde ana pano dağıtımları olsun hepsinin eşit dağıtılması en önemlisidir.

Yukarıdaki tabloda buna pek uyulmamış görünüyor. totalde uyulmuş görünse de M.T. panosu dağıtımları eşit değil. Bu dağıtımlar daha düzgün yapılabilirdi. Tabi yükleri bilmediğimiz için yorum yapamıyorum. Belki yükün bir tanesi çok büyüktür monofazede. Ama dengelemesi o kadar zor olmamalı idi.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,178
Kullanıcılar
449,939
Son üye
sorunsuzşofben

Yeni konular

Geri