Ring Hattı R-S-T Problemi?

En sağlıklı tesbit,2 uçlu trafo ( OG/AG ) veya 2 uçlu OG faz kalemidir.Biraz eziyetli ama başka da yolu yok gibi.Panolarınızın arkası açılabiliyor ise ( kapaklı ise ),nisbeten daha kolay olmalı.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
sn.dintor trafomuz 154/6,3 kv sekonderi 2 fiderden dağıtıyoruz.

pardon yazarken yanlış yazdığım bir yer var çok özür dilerim.hemen düzeltiyim.(ozaman rve s fazları arası 0 v gördüm ve kesicilerin ikisinide devreye aldım).fakat teoriğini kafamda pek canlandıramadım.nasıl olduğunu .

Moderatör tarafında düzenlendi:
Öncelikle kesici-1 ve kesici-2 Şebeke tarafında ana barada fazların aynı olduğuna emin olun. Buna emin olduktan sonra müşteri-1 veya müşteri-2'ye bağlı motor yönlerine bakın, ters dönüyorsa trafonun hemen girişinden iki fazın yerini değiştirin. Sorunlarınız çözülecektir.

Arkadaşlar Teşekkür ederim. Galiba bir yerde hata yapmışım çünkü herkes aynı şeyi söylüyor. Fakat tüm incelemelerime rağmen hatayı tespit edemedim hatayı tespit edince inşallah buraya yazarım.

Arkadaşlar Teşekkür ederim. Galiba bir yerde hata yapmışım çünkü herkes aynı şeyi söylüyor. Fakat tüm incelemelerime rağmen hatayı tespit edemedim hatayı tespit edince inşallah buraya yazarım.

yazdıklarına göre bu işin cahili değilsin muhakkak fark etmediğin bir faz sırası değişimi vardır.

sakin kafa ilebakarsan çözersin :)

Evet hatayı tespit ettim arada bir trafo binası var, çıkış bara boyaları farklı olunca göz yanılması ile beni ters köşe etmiş, arkadaşlarında yazdığı gibi gözle kontrol dense baralara zayıf akım vererek veya faz kontrol kalemi ile bulunmalıymış...

Forum istatistikleri

Konular
128,194
Kullanıcılar
449,970
Son üye
Liliane

Yeni konular

Geri