RG3 12C rölesi idüktif ve kapasitif ayarları

sayın sengam38 bu rolede hedef cosq yi şöyle düşün. gittiğin tek yol çatallaştı ve 2 ye ayrılıyor. bu yollardan 1.si ind. cosq -2.si ise cap.cosq dir. siz lütfen ind. cosq hedefinizi set edin ama ardından kesinlikle kap.cosq ye dokunmayın. bu konuda benimde sıkıntım olmuştu entes firmasının marmara gölge teknik servisi sayın macit bey ile rolenin başında bu konuyu mütala etmiştik. o yüzden yukarıda belirttiğim konu,bilgi net ve kesin olarak doğrudur. kolay gelsin iyi çalışmalar dilerim

hocam ozaman entes rölesinde sadece bir parametre var ya indüktif ayarlayacaksın yada kapasitif katalogunda yazdığı gibi indüktif kapasitif ayarı ayrı ayrı değil.

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Kompanzasyon işi bazen çözümlemek zor. benimde şimdi bir firmanın kompanzasyon cezaya girmiş onunla uğraşıyorum.Ancak Er ı Çok az da olsa yüksek çıkıyor sebebleri ne olabilir yardımcı olursanız...

Kompanzasyon işi bazen çözümlemek zor. benimde şimdi bir firmanın kompanzasyon cezaya girmiş onunla uğraşıyorum.Ancak Er ı Çok az da olsa yüksek çıkıyor sebebleri ne olabilir yardımcı olursanız...
meslektaşım endüktif oranın yüksek yüksek çıkmasının nedenleri;
1-kondansatörleri yüksek değerde seçip rölenin sık sık anahtarlama yapması
2-yetersiz kompanzasyon
3- yükünüz dengesiz fakat röleniz tek fazdan bilgi alıyor olması vs...

not:rölenizin markasını ve özelliğini yazsaydınız daha iyi olurdu
kolay gelsin

Forum istatistikleri

Konular
128,217
Kullanıcılar
450,000
Son üye
ozproje46

Yeni konular

Geri