reaktif yürüyor ne yapmalıyım

monofaze yüklerin varmı birde senin rölen tek fazdan referans alıyor alıyor birde artık bu röleyi değiştirmenizi öneririm çünkü monofaze kondansastör takma özelliği olmadığı için bu röle artık gündemden düştü kompanzasyon yaparken kademe sayısı az olan yerlerde kademeler büyük kademe sayısı çok olan yerlerde ise ufakatan büyüğe göre sıralama yapılır tabi bu olay tesisten tesise göre değişir iyi çalışmlar

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
mustafa kardeş dünakşam saat 18:00 da cosfi 1 aldım sabah okuduğumda endüktif % 9 kapasitif % 6 idi saat13:45 de okuduğumda endüktif % 17 kapasitif %17 bende bundan önce gece kapasitif % 2-3 de iken endüktif %17 gündüz endüktif %23 kapasitif % 2-3 idi gece sınıra yakın gündüz yürüme vardı endüktifte yardımlarınız için teşekküeler

Cosfiyi 1 yapınca, kapasitif fazla olduğuna göre;
Ya kompanzasyon yavaş kalıyor
Ya yükler dengesiz
Ya da daha hassas kademelere ihtiyaç var ( yanlış hatırlamıyorsam, en küçük gücünüz 1 ya da 0,5 kvardı, daha küçük ne kadar var bilmiyorum, küçük güçlerle fazla uğraşmadım)
Uzaktan uzağa pek bir şey denmiyor ama, yükler dengesizse, monofaze kompanzasyon gerekebilir. Bu durumda da röleyi değiştirmk gerekecek. Kesin çözümü, dinamik kompanzasyondur ama, o da pahalı kaçabilir. Öncelikle, 3 fazlı bir röle ve monofaze kompanzasyonla işe başlanabilir.Anladığım kadarıyla, hız yavaş kalıyor ve dengesizlik var.
Ben sizin gücünüz için ceza oranlarını bilmiyorum, sizde de durum %15 e %20 ise, reaktif güç bedeli ödemektense, biraz masraf yapıp, durumu düzeltmek daha akıllıca olacaktır.

arkadaşım senin dediğin saatlerde ya monofaze yüklerin çok oluyor yada kondansatör güçlerin yeterli değil birde senin rölen tek fazdan referans alıyor bunun için çoğu monofaaze yükleri röle algılamaz bunun için senin panonda bir güzel Bakım yapman gerek arkadaş iyi çaluışmalar

Program 5 olursa baştan alır baştan bırakır,o zaman kademlerin sorun çıkarmaz.C/k değerinde doğru.akım trafosu polarite yönü önemli

iki adet asansör olduğunu yazmıştınız daha önce başka bir konu altında, öyle ise iki şey var mustafa beyinde yazdığı gibi, yükler hızlı, röle yetişemiyor, hızı artırdığınıdada fazlar arası dengesizlikten dolayı kapasitif bir miktar daha artıyor olabilir. Monofaze ilaveli bir çözüme yönelin, bu arada kondansatör çıkma süresinide düşürdünüz mü?

baştan alıp baştan bırakması her uygulamada başarı getirmez uygulamaya göre program seçilir

peki arkadaşlar benim asansörlere yerinde kompanzasyon yapsam ne türlü malzeme secmeliyim ve bu şekilde çözüme ulaşabilirmiyim

Forum istatistikleri

Konular
128,217
Kullanıcılar
449,998
Son üye
Muharrem_Arslan

Yeni konular

Geri