R22 gaz yerine kullanılabilecek gaz var mıdır?

Abim 410a larda hangi yag kullanilir

R22'de madeni , R410A da bitkisel yağ bulunur..

hatta R410 lu cihazlarda bu sebeple vakumu daha çok uyarırız.

bitkisel yağ havadan daha çok zarar görür...

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
hocam açık ortam ile teması var ise biraz zor...

gazı soğutmak için kılcal borudan vs. geçirmek gerekiyor..

Peki bu klimanın dış ünütesi gibi bir tesisatı yapsam ve bisiklet ile çevirsem. yazın hem soğutur hemde kalori vermiş olurum. yada rüzgar gülü ile onu döndürsem böyle bir sistem için bana ne gerekir? Atıl durumdaki bir buzdolabının o ince kılcal borularını kullansam. pampa yerine de o çevirme kuvveti ile basmak için nasıl bir şey kurmam lazım?

R22 gazı yerine R417 gazını kullanabılırsın sıstemde hıc bır degısıklık yapmana gerek yoktur.
Aynı mıktarda sogutucu akıskan vermen gereklıdır sısteme.

R22 gaz yerine kullanılabilecek gaz var mıdır? Siplit klima sistemlerinde ve merkezi klima sistemlerinde kullanılan R22 gaz yerine parça değiştirmeden kullanabileceğimiz herhangi bir gaz çeşidi mevcut mudur?
selamlar R22 gaz yerine birebir kullanabileceğimiz soğutucu akışkan mevcuttur.bu konu ile alakalı 1 yıla yakındır araştırma yapıyoruz net çözüm olabilecek sonuca ulaştık.sonrasında da distribütör firmadan bayiliğini alarak anlaşmamızı yaptık.firma ürüne garanti veriyor ancak belli şartların oluşması gerekiyor.soğutucu gaz hem çevreci hemde performans yönünden çok iyi şu an için sıkıntımız fiyatı konusunda.iç Anadolu bölgesinde ihtiyacı olan arkadaşlarımıza gerekli tedariği yapabiliriz.([email protected])adresimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.iyi çalışmalar

Abim 410a larda hangi yag kullanilir

Merhabalar Özür dilerim geç cevap için...

R410A Gazında Bitkisel Yağ Bulunur... ve bu yağ hava ile ilişkili olursa (örnek vakumsuz çalışan bir cihaz )

havadan zarar görür ve ömrünü kısa sürede tamamlar...

Saygılarımla...

Peki bu klimanın dış ünütesi gibi bir tesisatı yapsam ve bisiklet ile çevirsem. yazın hem soğutur hemde kalori vermiş olurum. yada rüzgar gülü ile onu döndürsem böyle bir sistem için bana ne gerekir? Atıl durumdaki bir buzdolabının o ince kılcal borularını kullansam. pampa yerine de o çevirme kuvveti ile basmak için nasıl bir şey kurmam lazım?

Merhabalar Geç Cevap İçin Özür Dilerim...

Dış Ünite Veya Buzdolabı Gibi bir tesisat yapıp,kompresörü iptal edip kompresör yerine kapalı sistem olacak şekilde bir cihaz ile gazın hareketini sağlayabilirsiniz...

Önemli Olan hava ile etkileşimi olmamasıdır.

Merhabalar Geç Cevap İçin Özür Dilerim...

Dış Ünite Veya Buzdolabı Gibi bir tesisat yapıp,kompresörü iptal edip kompresör yerine kapalı sistem olacak şekilde bir cihaz ile gazın hareketini sağlayabilirsiniz...

Önemli Olan hava ile etkileşimi olmamasıdır.

Hmm peki bu kompresörü açmadan onu döndürecek mili dışarı çıkarma imkanımız varmı? yani normal hava ile temas etmeden. yani hava aldırmadan bunu nasıl yapabilirim?

Hmm peki bu kompresörü açmadan onu döndürecek mili dışarı çıkarma imkanımız varmı? yani normal hava ile temas etmeden. yani hava aldırmadan bunu nasıl yapabilirim?

Dostum bahsettiğin gibi bir olayı bende düşünmüştüm. dıştan tahrikli ( açık tip pistonlu kompresör ) kullanarak bahsettiğin sistemi kurabilirsin. Ben bisikletle değilde bu sistemi rüzgar gülü ile düşünmüştüm hatta sistemi baya bi projelendirmiştim. ama bulunduğum mevki yılın çoğu zamanında rüzgar almadığı için projem yattı. baya bir projeyi şekillendirmiştim.

bu kompresörü uygun düzenek ve dişlilerle bir pedallı sisteme akuple edip uygun evaporatör ve kondenser ile soğutma amaçlı kullanılabilir. ( ama pek tavsiye etmem çok yorulursun o kadar uzun süre pedal çevirmek adamı çok yorar )

kolay gelsin iyi çalışmalar...

Serkan_48 Arkadaşımızın gösterdiği sistem daha mantıklı gibi...

kompresörü kaynak yerinden kesip içindeki ekipmanları dışarı alabilirsiniz fakat gövde olmadan çalışmayacaktır...

Kompresörün içi

ALINTIDIR.......daha önce alroy isimli arkadaşımız paylaşmıştı ve araştırdım katılıyorum.yakın zamanda bir seminerde fransadan gelen uzman diyebileceğim birisi aynı şekilde söyledi ve süt soğutma tankları konusunda uzman umarım yardımcı olmuşumdur

R-422D(orta ve düşük sıcaklık uygulamaları yerine) gazı R-22 gazı yerine değişim gazı olarak piyasaya sürülmüştür.

R-417A(yüksek sıcaklık uygulamaları yerine, chiller gibi) ve R-422A(düşük sıcaklık uygulamaları yerine) diğer ikisidir. Ülkemizde birkaç uygulaması mevcuttur.

R-407C gazından iki katı pahalı (özel ir gaz olduğu için satanda tutturduğuna 3-4 katı dahi çıkabilir)

Şunu bilin bu gaz değişim gazıdır. devamı olmayacaktır. yeni imalatlarda kullanılmamaktadır. Sadece süpermarkey gibi 7/24 ve365 gün çalışan işletmelerde akşam 10 ila sabah 10 arasında 12 saat olduğu için bu sürede vakum, şarj ve selenoid değiştirebilecek süreleri olduğu için çevreye saygılı marketler tarafından yapılmaktadır.
isterseniz dahada detaya girebilirim

Forum istatistikleri

Konular
128,210
Kullanıcılar
449,989
Son üye
veyselknkc

Yeni konular

Geri