Rölenin ayakları sabit kalsın

üstadım önerdiğiniz latching röleler şahane ama kontrol için iki buton kullanılması gerekiyor. jog buton (kademeli) kullanılsa bile mühürlemeli devreden nerdeyse hiç farkı yok. uygulaması da meşakatli. arkadaş için değil ama benzer uygulama yapacaklar için darbe rölesi kullanmak daha yerinde olacaktır. tabi tek butonla çekip bırakacak elektronik bi devrede kullanılabilir.

klasik start stop ile mühürleme devresi kurulabilir fakat start verildiğinde mühürleme yapar devre enerjisi kesildiğinde de role normal konumuna döner. bu istenmeyen bi durum.

@Under Ground'ın önerdiği latching röleler ise mühürlendikten sonra devre enerjisi kesilse de konumunu kaybetmiyor.

latch röle ile normal röleyi kıyaslamıyoruz. alternatif yöntem söylemeye çalıştım. enerji yoksa zaten perde motoruda çalışmayacak.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
latch röle ile normal röleyi kıyaslamıyoruz. alternatif yöntem söylemeye çalıştım. enerji yoksa zaten perde motoruda çalışmayacak.

önerimi konu sahibinin ilk mesajını dikkate alarak yaptım.

kesinlikle girmemem gereken bi konu olduğunu sonradan farkettim.

Şimdi de reklamlar ... ! :D (Şaka sponsorumuz değil elbet) nette gördüm paylaşayım dedim, güzel bir ürün ufak çok yönlü ... Yapanlara helal olsun diyorum sadece.

@mustafasc noldu hazır mı perde?

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,872
Kullanıcılar
449,465
Son üye
osmansaribudak362

Yeni konular

Geri