Prizden kıvılcım çıktı

serdar1274

Üye
Merhabalar evimde çok kötü durumda bir priz vardı orta göbeğinden söktüm sonra kabloları çıkarttım buraya kadar bı sorun yok yeni bir priz aldığımda evimin altında elektrik malzemeleri satan bir yer vardı oraya gittim nasıl takilcagini sordum dinledim kahverengi elektrik kablosunu penseyle tutup kontrol kalemi tuttum kıvılcım çıktı şalter attı napmaliyim çok korktum bana bişey olmadı pek elektrikten anlayan biri değilim çok korktum napmaliyim önemli bişey olmusmudur

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Arkadaş, sırasıyla;
1. Önce sigortaları kapatsaydın.
2. Sonra mevcut prizi yerinden söküp kabloları bağlandıkları haliyle fotoğraflasaydın.
3. Kabloları aynı şekilde faz, nötr ve toprak kablosuna dikkat ederek yeni prize taksaydın.
Sorun olmayacaktı.

Çok tehlikeli işlere bilmeden atlamamak gerekir!

Merhaba, öncelikle geçmiş olsun. Enerji altında elektrikle çalışmamanızı tavsiye ederim. Elektrik tesisatınız gerekeni yapmış. Şalter atmasından kastınız RCD(kaçak akım rölesi) veya MCB(Sigorta) atması iyi atmaması büyük problem olurdu. Kablolarda hasar yok ise kullanmaya devam edebilirsiniz.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,193
Kullanıcılar
449,968
Son üye
ibrahimkalebayir38@gmail.

Yeni konular

Geri