premier 5+1

eyvallah deniyecem

öyle bir problemin olacağını pek zannetmiyorum. biraz az mümkün gibi geldi bana ama yinede şüphen varsa ve içini rahatlatacak ise 2030 un bacaklarına kablo lehimle ve o kablolarıda 2030 un bağlandığı pinlerin bulunduğu hatlar üzerine lehimlersin. o kömür gibi olmuş dediğin bölgeyi de hatlardan izole edersin aklındaki şüphe hallolmuş olur bence.

dediğiniz gibi aynısını yaptım topladım cihazı ama yine aynı sesi çıkarıyor bende bas sesi çıkaran hoparlörün kablosunu çıkardım soketinden ses kesildi takıyorum yine aynı sesi çıkarıyor devre kartına biraz parmağımla bastırıyorum düzeliyor demek biyerde temasızlık var ama nerde. akşam o kadar baktım bulamadım yolundamı sorun var, devre parçalarındamı bulamadım

ya bendede aynı sorun oldu senin gibi entegre yanmıştı onu değiştirdim yine olmadı oda premier di :D lanet olası cihaz sonra sorun bir kondansatorün arızalı oldugunu tespit etmiştim
bir süre daha çalıştı normal sekilde sonra tekrarladı problemi bende cretive bir ses sistemi aldım hem ses kalitesi güzel hemde beni uğraştırmıyor tamir etmeye bile gerek duymadım o cihazı at çöpe gitsin ;)

sen illa yapmak istiyorum diyorsan bu mail adresi ile "[email protected]" cihaza ait devre şemasını iste bakalım ne cevap verecekler.

ya bendede aynı sorun oldu senin gibi entegre yanmıştı onu değiştirdim yine olmadı oda premier di :D lanet olası cihaz sonra sorun bir kondansatorün arızalı oldugunu tespit etmiştim
bir süre daha çalıştı normal sekilde sonra tekrarladı problemi bende cretive bir ses sistemi aldım hem ses kalitesi güzel hemde beni uğraştırmıyor tamir etmeye bile gerek duymadım o cihazı at çöpe gitsin ;)

sen illa yapmak istiyorum diyorsan bu mail adresi ile "[email protected]" cihaza ait devre şemasını iste bakalım ne cevap verecekler.

deneyeceğim arkadaşım şimdi mail atıp sonucunu sizlerle paylaşacağım

Selam bendede premier pht 55 ses sistemi var kumanda alicisi calismiyor alici devresindiki gozu ve diger elemanlari kontrol ettim saglam kristal ve entegreyi kontrol edemedim ayni malzemeden elimde olmadigi icin sizce sorun nerde yardimci olursaniz sevinirim

Forum istatistikleri

Konular
128,197
Kullanıcılar
449,975
Son üye
yamanelektronik2023

Yeni konular

Geri