Power Led'e uygun power supply..

İlk mesajdaki alet uygun.

Dirençte doğruydu, bağlantıda. Direncin gücünü 2 watt seçip aynı bağlantıyı tekrarlayın.

Işığından fedakarlık ederseniz olur. 5 li seri bağlı iki gurup yapıp paralel bağlayın bunada elinizdeki led adaptörünün ayarını en yükseğe alarak takın en azından şimdilik çalıştırabilirsiniz. 4 lü seri iki gurubu paralel bağlayıp iki lede seri direnç takıp kullanmak size uymadı.

Ledi aldığım yerden bu adaptörü verdiler. Seri bağlayarak çalıştırabileceğimi söylediler. Sizce uygun mudur?

Ekli dosyalar

• IMG-20180116-WA0003.jpeg
    IMG-20180116-WA0003.jpeg
    87.3 KB · Görüntüleme: 14
sizin ledler de 1watt, uygun olanı vermiş satıcı, sabit akımlı yazıyor, dediği gibi 10'unu da seri bağlıyorsun cihaz sabit akımı veriyor, sorunsuz çalıştırır..

1 watt yeterlidir. doğru. Fakat uzun ömürlü olması için 2 watt yazdım. Sıradan dirençler 70 derecede 1000 saat çalışabilir. ısıyı azaltmak için direncin wattlı olması gerekiyor.
saygılar sayın kesmez bir sorum olacaktı hangi sıradan dirençler 70 derecede 1000 saat dayanıyor burayı anlayamadım.dirence sonra ne oluyor açık devremi kısa devremi yoksa değermi değiştiriyor.

Son düzenleme:
saygılar sayın kesmez bir sorum olacaktı hangi sıradan dirençler 70 derecede 1000 saat dayanıyor burayı anlayamadım.dirence sonra ne oluyor açık devremi kısa devremi yoksa değermi değiştiriyor.
Direnç çok ısındığında değeri artar veya açık devre olur. Şimdiye kadar değeri azalan yanmş direnç görmedim.
Bazı dirençler daha yüksek ısılara dayanacak yapıda inal ediliyor. Rsistör pdf lerini inceleyin.

Çok teşekkür ederim yardımlarınız için Allah razı olsun :)

Forum istatistikleri

Konular
128,252
Kullanıcılar
450,072
Son üye
metin ersoz

Yeni konular

Geri