10 watt power led

0M42

Katılımcı Üye
Merhaba ustalar kolay gelsin. Aşağıdaki power led için nasıl bir sürücü kullanmam gerekiyor?

https://www.ledurunleri.com/t6-10-watt-20mm-cree-pcb-led-el-feneri-ledi

Led 4 volt ile çalışabiliyor güçlü bir 18650 pil ve bulabildiğim en düşük omajlı direnç ile (0.22 ohm gibi) çalıştırsam uzun vadede sorun yaşarmıyım? Yada ne önerirsiniz sürücü olarak hazır bir devre bulunabilir mi?

amper ayarlamasını mutlaka yapman lazım, sadece voltajı ayarlaman yetmez

paskomya ustam ne önerirsin sanırım senin ilgi alanına giriyor bu iş hazır bir devre aradım ancak büyük büyük modüller çıkıyor karşıma

Teşekkür ederim sakalına kurban olduğum hacı abi 😃

Teşekkür ederim sakalına kurban olduğum hacı abi 😃
bak güzel insan, hepimizin yaptığı bir hatayı yapıyorsun. neyi nerede nasıl kullanmak istediğini hep eksik belirtiyoruz. şimdi o cree ledin altına soğutucu koymazsan, araya termal macun sürmezsen... hani bir zamanlar bir şarkı vardı, nakaratı el salla el salla, kol salla kol salla diye giderdi. senin cree led de fatih kısaparmak gösterirse üzülmeyesin.

Mutlaka akim sınırlaması olan bir sürücü ile sürülmesi gerekli.

Direnc ile ne kadar sağlıklı olur emin değilim.

Size aşağıdaki linkteki ürünün 10 watt olanı resimde ortadaki beyaz nuveli devreyi tavsiye ederim. Turkiyede nerede bulursunuz araştırmak lazım.

https://a.aliexpress.com/_EGqHTgN

Screenshot_20230528-214050_AliExpress.jpg

@serkan_48 benden daha büyüksün, yaş olarak değil tabii ki de. bilgide kim büyükse eli öpülür. zaten next time sıkıntılarım olacak, fikirlerine ihtiyacım olacak. sadece sen değil tüm forum bana lazım.

@serkan_48 benden daha büyüksün, yaş olarak değil tabii ki de. bilgide kim büyükse eli öpülür. zaten next time sıkıntılarım olacak, fikirlerine ihtiyacım olacak. sadece sen değil tüm forum bana lazım.

Üstadım el elden üstündür. Tecrübe de kesinlikle önemlidir. Benim teorik bilgim iyidir senin pratik bilgin.

Sen ekipmanlarini hazirla fikir alışverişi yaparız.

Saygılarımla her zaman.

Paskomya ustam soğutucu tabiki olacak bu gün 3 watt power led ile bir proje yaptım 3 watt böyle ısınıyorsa 10 watt nasıl ısınır soğutucu şart.

Serkan ustam direk aliexpres ten siparişi vereyim. Zaten aramaya gerek yok tr de bulamayacağım kesin. Söylediğin ürünü alacağım zaten görünen de o ki tam aradığım sürücü her ikinizede teşekkür ederim.

Forum istatistikleri

Konular
128,125
Kullanıcılar
449,837
Son üye
betül hüsrevoğlu

Yeni konular

Geri