Güç kaynağına power supply’dan 40dcv çekmek

AEB0F2B2-397C-4703-B89C-3B80E858F0D8.jpeg

Merhaba ayarlanabilir güç kaynağı yapıyorum. Elimde iyi bir PC power suply var. XL4016 hazır devre kullanmak istiyorum. Bu devre giriş olarak 40 volta kadar destekliyor. Fakat power supply ise -12 +12 beslemesinden 24 volt verebiliyor.

Sorum şu xl4016yı 40 voltla besleyecek bir düzenleme yapılabilir mi PC power supply içinde?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler

Yapılabilir.

Güç kaynağının trafosunda revizyona ihtiyaç var. Gereksiz sargilar sökülür yeniden sarilir. Çıkış kapasiteleri degisecek ve bir iki revizyon daha.
Ustam sorumu şöyle güncellesem senden nasıl bir cevap alırım? Ben 40 vdc voltajı giriş voltajı olarak nasıl elde edebilirim? 40 girip xl4016 ile step down yapacağım. Ac gerilimden bunu üretebileceğim hazır modül vb olabilir mi?

Ustam sorumu şöyle güncellesem senden nasıl bir cevap alırım? Ben 40 vdc voltajı giriş voltajı olarak nasıl elde edebilirim? 40 girip xl4016 ile step down yapacağım. Ac gerilimden bunu üretebileceğim hazır modül vb olabilir mi?

Neden 40 volt girmek istiyordunuz?

Piyasada bir çok dc yükler 5 volt 12 volt ve 24 volttur. Bu voltajin üzerinde test edilecek kullanılacak yuk çok fazla yok. Bu nedenle bu voltaja çıkmayı istemek biraz anlamsız kalıyor. Bende bir dönem 0 - 50 volt guc kaynagi yapmak için ugrasmistim ama 24 voltun uzeri neredeyse hiç lazim olmuyor.

Pc guc kaynagini modifiye etmek çok uğraş gerektirir.

Ac voltajı yükseltmek için transformatör kullanmak gerekir.

Dc voltajı yukseltebilirsiniz bunun için boost converter kullanmaniz gerekir.

Elinizde 24 volt 26 volt çıkışlı bir transformatör var ise onunla dc ye döndürüp kullanabilirsiniz.

Nitelikli ve sabırlı cevabınız için teşekkür ederim. Sağlıklı cevabınızdan sonra 24 volt girmeye karar verdim. 40 volta hiç gerek yok. 24 voltluk bir PC adaptörü ya da PC power supplyın -12+12 çıkışlarından elde edeceğim 24 voltu xl4016 modülüne yönlendireceğim. Takip edenler için açıklama yaptım. Kolay gelsin.

Nitelikli ve sabırlı cevabınız için teşekkür ederim. Sağlıklı cevabınızdan sonra 24 volt girmeye karar verdim. 40 volta hiç gerek yok. 24 voltluk bir PC adaptörü ya da PC power supplyın -12+12 çıkışlarından elde edeceğim 24 voltu xl4016 modülüne yönlendireceğim. Takip edenler için açıklama yaptım. Kolay gelsin.

Güç kaynağının etiketini paylasirmisiniz? -12 volt çıkışı çok akim vermez. Kontrol edelim. Akim çekmek istediğinizde guc kaynagi bayilabilir.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,871
Kullanıcılar
449,461
Son üye
evenzhou

Yeni konular

Geri