pnp sensör bağlantısı

bark1n

Üye
arkadaşlar pnp sensorle 2 yölü çalışan bir sistemde sensör bağlantıları nasıl olmalı. bahsetiğim sistem bir hidrolik (yön valfi üzerinde) çalışıyor bilgisi olan varsa yardımcı olursa sevinirim. şimdiden teşekkürler

Merhabalar arkadaşım pnp sensörlerde kahverengi artı ucu mavi eksi ucu ve siyah dan artı olarak cıkıs vermez npn lerde artı olarak cıkıs verir yani npn sensörde valfi enerjilendireceksek veya plc sinyal göndereceksek siyah daki ucu rölenin eksi yerine ve artı ucuda kaynağa direk bağlarız ve rölenin normalde açık kontağından valfi enerjilendirebilir veya plc dijital girişe sinyal gönderebiliriz eğer anlamadığınız birsey varsa bana mesaj atın .

Merhabalar arkadaşım pnp sensörlerde kahverengi artı ucu mavi eksi ucu ve siyah dan artı olarak cıkıs vermez npn lerde artı olarak cıkıs verir yani npn sensörde valfi enerjilendireceksek veya plc sinyal göndereceksek siyah daki ucu rölenin eksi yerine ve artı ucuda kaynağa direk bağlarız ve rölenin normalde açık kontağından valfi enerjilendirebilir veya plc dijital girişe sinyal gönderebiliriz eğer anlamadığınız birsey varsa bana mesaj atın .

sayın arkadaşım pnp sensörde siyah çıkış artıdır

arkadaşlar çok sağ olun ama sistemde sensörun birinin npn ve diyerini pnp olması gerekiyomuş beni yanıltan pano üzerinde benden önceki arkdaş npn yerine pnp bağlamış ve sorun ondan kaynaklanıyomuş .yardımlarınız için teşekürlerrr

Sayın Bark1n ister pnp ister npn kullan sensör çıkışına iki adet röle kullan rölenin bobin uçlarına pnp sensörün siyah çıkışını bağla eksi direk ver npn sensörün ise siyah çıkışını bağla artı direk ver röle kontakları ilede istediğini kumanda et kolay gelsin.

Forum istatistikleri

Konular
128,191
Kullanıcılar
449,964
Son üye
lelaxi

Yeni konular

Geri