PNP NPN TEST DEVRESİ

Bana pnp ve npn test devresi lazım çok basit olsun entegre felan olmasın
npn ise 1. Led
pnp ise 2. Led
yansın buna benzer bir sey
acill

Ek' te gönderdiğim devreyi kullanabilirsin.Transistör bağladım yerlere pin at,böylece transistörleri çıkarıp takabilirsin.Voltaj kaynağı olarak 12V kullan.Senden tek ricam PNP ve NPN transistör arasındaki farkı öğren.Kolay gelsin...

Ekli dosyalar

• Screenshot 2013-12-03 17.30.36.jpg
    Screenshot 2013-12-03 17.30.36.jpg
    20.3 KB · Görüntüleme: 46
hocam böyle bi isteme şeklimi var yaa adam resmen emir veriyo bide acil diye eklemiş ne biçim bişiysin sen yunus burda hiçkimse senin için burda deil kimsede senin kölen değil böylelerine yardım etmeyin arkadaşlar az saygı ya terbiyesizliğin luzumu yok

Bana pnp ve npn test devresi lazım çok basit olsun entegre felan olmasın
npn ise 1. Led
pnp ise 2. Led
yansın buna benzer bir sey
acill

- - - Updated - - -

keşke yardım etmeseydin bu saygısıza
Ek' te gönderdiğim devreyi kullanabilirsin.Transistör bağladım yerlere pin at,böylece transistörleri çıkarıp takabilirsin.Voltaj kaynağı olarak 12V kullan.Senden tek ricam PNP ve NPN transistör arasındaki farkı öğren.Kolay gelsin...

hocam böyle bi isteme şeklimi var yaa adam resmen emir veriyo bide acil diye eklemiş ne biçim bişiysin sen yunus burda hiçkimse senin için burda deil kimsede senin kölen değil böylelerine yardım etmeyin arkadaşlar az saygı ya terbiyesizliğin luzumu yok

- - - Updated - - -

keşke yardım etmeseydin bu saygısıza

Bende size katılıyorum bu konuda ancak yine dayanamadım işte.:)

Bu ülkede mühendisler o kadar kötü durumda ki elimden geleni yapıyorum.Benim çalıştığım yerde adam diplomada sadece mühendis.içler acısı.Bi de yaptığımız işi duysan yok artık dersin.Bende çözümü insanlara yardım etmekte buldum.Durumun vehameti bundan...İyi akşamlar..:)

Bende çok iyi durumda değilim ama adamlara 1 tane tasarım yaptıramıyorum.Saç baş yolacak hale geliyorum..

Sayın laparga ilk öncelikle özür dilerim...
Bu konuyu ben arkadasıma aç dedim bilgileri verdim kullanıcı adı ve sifreyide verdim
Buna cok uzuldum
Bide mesaj yollamıs
Ama bunu ogrendim ve sifreyi degistirdim
Konuyu düzenleyemedim kusura bakmayın
Laparga özür dilerim beni affet sana bir sey soracam
Sorabilir miyim?

Özür dilenecek birşey yok konuyu bile anlamadım ama sorun değil.Tabi ki sorabilirsin..

Beni affet falan ne o öle anlamadım:)
adını okumasam kız arkadaşım beni aldattı pişmanlık duyuyor diye düşünecem.
Sil arkadaşım o yazıyı:)

Her zamanda soru orabilirsin.Amacımız bu zaten..

devre elemenlarını verebilinini bide nasıl bilecem ben npn pnp olduğunu

bide resim net deil r1 r2 2. devrede onları verebilinmi

Forum istatistikleri

Konular
128,394
Kullanıcılar
450,279
Son üye
tesla444

Yeni konular

Geri