Plexiglas Hakkında Yardım Eder misiniz?

CiU

Üye
Arkadaşlar pleksi glas ile led tabela yapıcam fakat 9 mm çapında delmeye kalkıorum deldiğim yer yanlara doru çatlıor ya bunu neyle güzelce delebilirim

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Arkadaşlar pleksi glas ile led tabela yapıcam fakat 9 mm çapında delmeye kalkıorum deldiğim yer yanlara doru çatlıor ya bunu neyle güzelce delebilirim

arkadaşım
önce fi=3 mm çaplı matkap ucu ile fazla bastırmadan matkabın ağırlığı del.arkasına 5 yada 6 mm uç ile 2.kez del, arkasından 9 mm ile fazla bastırmadan del.
kullandığın plexiglas ne kadar kalın yada sertliği ne bilmiyorum ama küçük bir parça üzerinde çalışmalarla dene derim.plexiglasın huyunu kaptıktan sonra ilk olarak belkide 5 mm ile başlıyabilirsin.ama en garantilisi ilk anlatımımdır
kolay gelsin derim.ayrıca bu metot %100 olmalı eğer plexglas aksilik yaparsa basit bir çiviyi ısıt ön delgiyi yap arkasına 6 mm sonra 9 mm ile delebirsin

Ek olarak delmek istediğin flexglass'ın altına tahta benzeri bir malzeme koyup delersen sana baskıda dağılım sağlayacak, çatlamayı yarıya indirecektir.Delme esnasında altta boşluk bırakırsan çatlama ve kırılma artar.

teşekkürler denicem bunu birde bu plexiyi nasıl kesebilirim düz bir şekilde ya falçata kesmior ya

Son düzenleme:
teşekkürler denicem bunu birde bu plexiyi nasıl kesebilirim düz bir şekilde ya falçata kesmior ya

çok kolay.plexiglass eni yada boyunu bilmiyorum ama krom-nikel teli bilirsin.çapı .50 yada .60 mm olanından al.plexiglasın boyuna göre(deneme-yanılma yoluyla)220 12 yada 24 volt rezistansı önce sabit(ve sağlam)iki nokta arasına kuvvetli bir yay ile ger.(rezistans ısınınca bayu uzar)ısındığı zaman bile gergin olacak kuvvette yay kullan.12 yada 24 voltu uygula rezistans kıpkırmızı olunca plexiGlass kesebilirsin.biraz ön çalışma ile çözersin sen.rezistans ısınınca peynir gibi keser.bana dua edersin sonra.

• Beğen
Tepkiler: CiU
12 woltta ısınırmı o rezistans yaw :D

12 woltta ısınırmı o rezistans yaw :D

sen rezistansın tamamını ısıtmıyacanki.deki 220 volt için 10 mt kullanılıyor 22 volt için ise 1 mt tel halinde kullanacan.yazdıklarımı tekrar oku derim.elektrik bilgin vardır sanırım.

gerekirse 5 cm lik rezistans bile uygun voltaj vererek kıpkırmızı yapabilirsin.esnek düşünmeye çalışın derim.10 mt rezistansı ortadan kes 110 voltta gayet sağlıklı çalışır.5 mt yi ortadan kes 55 voltta yine sağlıklı çalışır.senin elindeki plxigalsın ebatlarını bilmediğim için sana böyle anahtar sundum.gerisi sana kalmış.detay olmadığı için kabaca örnek verdim

bendeki 1 e 1 ve 1 mt tel e 24 wolt versem yeter o zaman ayrıca o verdiğin ilk bilgi çok işime yaradı deldim ve tabelayı tamamladım çok teşekkürler gerçekten

Son düzenleme:
bendeki 1 e 1 ve 1 mt tel e 24 wolt versem yeter o zaman ayrıca o verdiğin ilk bilgi çok işime yaradı deldim ve tabelayı tamamladım çok teşekkürler gerçekten

gözünaydın o zaman.madem 1 m2 malzeme kullanacan tel(crom-nikel) 1.2 m olsun gerildiği zaman sana net ve temiz 1 m düz kısım kalır o zaman rahat kesersin.sonucu bekliyorum

çok güzel oldu çok teşekkürler dümdüz jilet gibi çıkıor valla :D çok saol dayııı

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,945
Son üye
kerim2756

Yeni konular

Geri