PLC seçimi hakkında yardım

cabbar1907

Üye
Arkadaşlar PIC18F4520 ile gerçekleştirdiğim bir projeyi PLC ile yapmayı düşünüyorum. Piyasadaki PLC' ler hakkında fazla bilgim olmadığı için seçim yapmakta zorlanıyorum. Seçeceğim PLC' nin gerçek zaman sabitine ( RTC ) sahip olması ve floating point işlem yapabilmesi gerekiyor. Bu özellikleri sahip, kaliteli ve uygun fiyatlı bir PLC arıyorum. Siz hangi marka ve hangi modelleri önerirsiniz ?

Saygılarımla

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Gemo -simens olabilir
Input girişi kaç tane olacak
Qutput çıkışı kaç tane olaçak
kaç satırlı olacak ??

Analog G/Ç kullanacak mısın, yüksek hızlı sayıcı lazım mı, ne kadar bir bütçe ayırabilirsin bunlar önemli unsurlar. Belki bir microcontroller için çok da önemli olmayan fiyat unsuru, plc için önemli bir etken.

Analog giriş çıkış kullanacağım.4 adet input ve output işimi görür.Ayrıca sayıcının da yüksek hızlı olması gerekiyor. PLC 'lerin fiyatının mikroişlemcilere nazaran daha fazla olduğunun farkındayım. Maaliyetten ziyade ürünün kaliteli olması, özellikle gerçek zaman saatinde şaşma olmaması gerekli.

Siemens kullanacağım diyorsan 224XP modeli senin aradığın. İstediğinden fazla G/Ç var ama analog ünitesi(2 giriş/1 çıkış), gerçek zaman saati üzerinde var. Tabi diğer modellerden edinip bu özellikleri modüler olarak da sağlayabilirsin.

s7-200'un zaman saati 15-20 gün enerjisiz kalırsa sıfırlanır,bilginize..

Sana VIPA PLC önerebilirim. Hem alman teknolojisi. Hem Siemens S7300 tabanlı Simatic manager ile programlaman mümkün. hemde Siemens PLC lerden çok daha ucuz.

VIPA "CPU 114 - Micro PLC
DC 24V, 16/24kByte work/load memory, MP²I, MMC slot, real-time clock
Periphery:
DI 16xDC 24V, thereof counter 2x32Bit (AB), up to 30kHz,
DIO 4xDC 24V (DO 0,5A), DO 4xDC 24V, 0,5A, thereof 2xPWM, 50kHz,
potential separated, expandable, incl. SW211K20D WinPLC7lite
programming software (SW211K2OD please order separately)"

Forum istatistikleri

Konular
128,325
Kullanıcılar
450,167