PLC S7-300 CPU çalışıyorken upload işlemi nasıl yapılır?

Merhabalar
Fabrikamızda bir cihaz. Touch panel üzerinden profibus kablo ile s7-300 ile irtibatlı.
Sistem aktif durumda.
Normaldr mpi kablo ile programı cpu dan çekebiliyorum.
Ama mevcut durumda sistem touch panelle irtibatlı olduğu için cpu daki programı nasıl çekebilirim emin olamadım. Sisteme zarar vermekte istemiyorum.
Bu konuda deneyimi olan arkadaş var mı?

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
gene mpi portu üstünden plc programın çekebilirsin bir sorun olmaz

Yani makine çalışıyorken
Cpu ile touch panel profibus ile haberleşirken
Normalde yaptığım gibi yapılabilir, doğru mudur?
Peki bu durumda mpi kablosu ile profibus kablosunun üzerinden bağlandığımda touch paneldeki yazılımada ulaşmış olmaz mıyım?
Bu bağlantı şekliyle normalde karşılaltığımdan farklı bi ayarla karşılaşırmıyım?

s7 300 upload ve download esnasında durmaz (donanım download hariç)
Yeni proje oluşturup plc sekmesinde Upload station To PG ile upload yapabilirsin

Ya benim emin olamadığım nokta cpu ile panel aynı profibus kablo üzerinde olduğundan
Bi seçim falan yapılıyomuş cpu veya panelin yazılımını seçmen gerekiyo falan demişlerdi
Bende yapabikirmiyim emin olamadım

Yazdığımı uygularsan önüne liste çıkacak aynı hatta bağlı olan cihazlar listelenecek isediğini seçersin

Forum istatistikleri

Konular
128,289
Kullanıcılar
450,118
Son üye
TheTwize

Yeni konular

Geri