s7-300 PLC Upload İşlemi

sogulcakli

Üye
Arkadaşlar merhaba

Benim yeni işyerimde S7 300 plc ağırlıklı makineler var.Manager programım ve pc adaptörüm var makinelerdeki plc lere bağlanıp içindeki yazılımı kendi pc me alıp çalışmam gerekiyor.Fakat plc nin içindeki bilgilere zarar vermekten çekiniyorum.Malum yeni başladım işe.İşi bilen arkadaşlar var işyeride fakat yoğun olduklarını belirtip,yardımcı olmuyorlar :confused:tıkandım kaldım.Belli bir süredir plc ile ilgili teorik olarak çalışma yapıyorum fakat artık pratiğe dökmem gerekiyor. Yardımcı olabilecek arkadaşlar varsa çok sevinirim.

teşekkürler.

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
aslında bende bu proğramı öğrenmeyi çok istiyorum. benim iş yerimdede s7 300 plc kullanılıyor. simatic manager proğramına ihtiyacım var siz nerden aldınız bana yardımcı olabilirmisiniz.

program bende var fakat boyutu büyük.İnternetten de aratırsanız download edebilirsiniz.Yakın olsak programı vermek isterdim.

Arkadaşlar merhaba

Benim yeni işyerimde S7 300 plc ağırlıklı makineler var.Manager programım ve pc adaptörüm var makinelerdeki plc lere bağlanıp içindeki yazılımı kendi pc me alıp çalışmam gerekiyor.Fakat plc nin içindeki bilgilere zarar vermekten çekiniyorum.Malum yeni başladım işe.İşi bilen arkadaşlar var işyeride fakat yoğun olduklarını belirtip,yardımcı olmuyorlar :confused:tıkandım kaldım.Belli bir süredir plc ile ilgili teorik olarak çalışma yapıyorum fakat artık pratiğe dökmem gerekiyor. Yardımcı olabilecek arkadaşlar varsa çok sevinirim.

teşekkürler.
Sayın sogulcakli

Size tavsiyem bulunan blgisayarı güvenli bir biçimde işlemini devam için size tavsiyem bulunan işletim sisteminin imajını almak olacaktır bu şekilde alınan imajı yada iso dosyasını vm-ware altında istediğiniz zaman acarak çalışmalarınızda çökme yada bilgiye zarar verme gibi bir korkunuz olmadan çalışabilirsinz.

Saygılarımla

Sayın sogulcakli

Size tavsiyem bulunan blgisayarı güvenli bir biçimde işlemini devam için size tavsiyem bulunan işletim sisteminin imajını almak olacaktır bu şekilde alınan imajı yada iso dosyasını vm-ware altında istediğiniz zaman acarak çalışmalarınızda çökme yada bilgiye zarar verme gibi bir korkunuz olmadan çalışabilirsinz.

Saygılarımla

merhaba
Öncelikle ilginiz için teşekkürler.
Sanırım sorunumu tam olarak anlatamadım.Plc ye bağlanıp, plcnin içerisindeki projeyi çökertmek den (boş projeyi download etmek v.b)çekiniyorum.Daha önce hiç (upload işlemini)denemedim.Videolu bir anlatıma v.b Türçe kaynaklara ulaşamadım.
teşekkür ederim.

sen rahat ol hiç birşey olmaz simatic manager i aç new diyerek yeni proje aç sonra plc içinde upload pg seçeneğini tıkla çıkan pencerede wiev tıkla burada plc yi görmen lazım eğer görürsen ok tıkla programı almaya başlayacaktır.

yalnız set pg/pc ayarlarını kullandığın kabloya göre seçimini düzgün yapmalısın.

Dostum PLC Üzerindeki anahtarı RUN-P konumuna getirmedigin sürece plc üzerinde degişiklik yapamazsın sadece programı upload edip online seyredebilirsin ve yedek alabilirsin ancak anahtar run-p konumunda programda degişiklik yapabilirsin

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,839
Son üye
Qkay

Yeni konular

Geri