"PLC ile hareketin 3 eksende kontrolü" adlı tez aldım

mehkir09

Üye
"PLC ile hareketin 3 eksende kontrolü" adlı tez aldım
bana bu konuda yardım lütfen

PLC s7-200 kursuna gidiyorum.

elinde döküman tez mekanik kısmıyla ilgili kaynak olan varsa lütfen yardım lütfen

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Üç farklı eksende noktadan noktaya pozisyonlama mı yapmayı düşünüyorsun, üç enksende kordineli hareket (interpolasyon) yapan bir uygulama mı yapacaksın.

arkadasım ben elektronik ögretmenligi ögrencisiyim ilk defa plc görüyorum tezle ögrenirim dedim ama ortada kaldım gibi sanki.
bana en basitinden s7 200le yapabilecegim 3 eksenli kontrolle ilgili bişiler lazım
ve fiyat olarakta fazlaya kacamıyacam

interpolarizasyon yapmak istiyorsan s7-200 yetersiz kalır fakat 3 farklı eksende ayrı motorları çalıştırmak istiyorsan pozisyon kontrolü önemli değilse s7 200 yeterlidir.
s7 200 ile motor pozisyonlarını enkoder ile okuyarak 3 eksende bagımsız calışan motorları kontrol edebilirsin

interpolarizasyon yapmak istiyorsan s7-200 yetersiz kalır fakat 3 farklı eksende ayrı motorları çalıştırmak istiyorsan pozisyon kontrolü önemli değilse s7 200 yeterlidir.
s7 200 ile motor pozisyonlarını enkoder ile okuyarak 3 eksende bagımsız calışan motorları kontrol edebilirsin

arkdasım verdigin bilgiler için tesekkür ederim ben bu uygulamada kalem kontrol edebilirmiyim.
yani diyelimki mekanik dizayn kalemi kontrol edip benim adımı yazacak
veya plaket delme robotu kontrolu yapılabilirmi

mehkir kardeşim bende gazi elektronik öğretmenliğinde okuyorum banada plc ile ilgili bir tez verdiler konum plc ile metro istasyon ve ray sistemlerinin Scada yardımı ile kontrolü tezimde ki genel unsurlar sıcaklık havalandırma yangın ve depreme karsı metronun davranıs bıcımlerını sımule edecegımı bırbırımıze yardımcı olabıaegımızı dusunuyorum ve senın su kalem olarak kulanma fıkrın mantıklı geldı s7-200 halledrr gibi istersen numaramı vereyim bilgi alış verişinde bulunmak istersen :05448528450

Aşağıdaki linkte "Positioning" başlığında S7-200 step motor uygulamaları bulabilirsin. Step sürücü yerine pals girişi kabul eden servo sürücü de kullanabilirsin uygulamalarında.

S7-200

Son düzenleme:
mehkir kardeşim bende gazi elektronik öğretmenliğinde okuyorum banada plc ile ilgili bir tez verdiler konum plc ile metro istasyon ve ray sistemlerinin scada yardımı ile kontrolü tezimde ki genel unsurlar sıcaklık havalandırma yangın ve depreme karsı metronun davranıs bıcımlerını sımule edecegımı bırbırımıze yardımcı olabıaegımızı dusunuyorum ve senın su kalem olarak kulanma fıkrın mantıklı geldı s7-200 halledrr gibi istersen numaramı vereyim bilgi alış verişinde bulunmak istersen :05448528450

sinan kardesim yardım et bana ben yaa sen sen senki sen s7-300 bilen birisin

arkadaslar kararımı verdim "plc ile hareketin 3 eksende kontrolü" adlı tez adı altında 10 tane harf tanımlatacak mekanik kalem yapma egilimindeyim.
bana bu konuda gerekli ekipman dosya bilgi verebilecek arkadaslara simdiden tesekür ederim.
s7-200le ilk defa bir uygulama yapacagım için komplex bir programa gerek duymuyorum.
simdiden ilgilenmiş ve ilgilenen arkadaslara tesekkür ederim

Forum istatistikleri

Konular
128,190
Kullanıcılar
449,961
Son üye
omr70

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri