PLC - HMI - VFD bağlantısı

fcerit

Üye
İyi çalışmalar,

28SV PLC ile Delta HMI ve VFD-L i birbirine bağlamak için iki yol var bildiğim kadarıyla,

1 - 28SV nin COM2 portunu RS485 ile VFD ye , COM1 portunu ise RS232 ile HMI ya bağlamak.
COM1 - HMI arasında ki bağlantı için şemayı bulamadım ( 8 pin DIN den 9 pin DSUB ) , bağlantı şemasını bilen varsa sevinirim.

2 - HMI master olmak üzere , PLC ve VFD nin slave olduğu RS-485 bağlantı. Bu durum içinde bağlantı nasıl yapılır belirtirseniz sevinirim.

Şimdiden teşekkürler,

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
DOP-PLC Kablo Bağlantısı.jpg
DOP-PLC kabloı şeması ektedir plc-VFD RS485 bağlantı şemasınıda bulunca ekleyeceğim

Ekte PLC-VFD RS485 kablo bağlantı şemasını bulacaksınız.

PLC-VFD  Kablo Bağlantısı.jpg

Merhaba,
Bu şekilde denedim ama bağlantı hatası vermekte, PLC de herhangi bir düzenlemeye ihtiyaç var mı acaba?

PLC programıyla PLC ile vfd arasında LINK bağlantı kurdunuz mu ve VFD üzerinde hangi parametrelerde hangi değişiklikleri yaptığınızı yazarmısınız

Birde kablolarınızı sanırım kendiniz yaptınız eğer öyleyse bir ölçü aletiyle kablo ölçümlerinizi yaparmısınız bir hata olmaması açısından

02.00 - 3 (RS-485 haberleşme.)
02.01 - 3 (RS-485 haberleşme.) NOT=Eğer 1 yaparsanız RS-485 bağlantı kurarsınız ama start stop kontrolünü keyboarddan yaparsınız
09:00 - 2 veya 3 veya 4 kaç olmasını istiyorsanız (İstasyon numarası) PLC numarasından farklı olacak şekilde ayarlayınız
09:01 - 1 (9600)
09:04 - 1 (7,E,1)

numaralı parametrelerini kontrol eder misiniz bu şekilde mi?

02.00 - 3 (RS-485 haberleşme.)
02.01 - 3 (RS-485 haberleşme.) NOT=Eğer 1 yaparsanız RS-485 bağlantı kurarsınız ama start stop kontrolünü keyboarddan yaparsınız
09:00 - 2 veya 3 veya 4 kaç olmasını istiyorsanız (İstasyon numarası) PLC numarasından farklı olacak şekilde ayarlayınız
09:01 - 1 (9600)
09:04 - 1 (7,E,1)

numaralı parametrelerini kontrol eder misiniz bu şekilde mi?

Tekrar teşekkürler,
Hepsini hallettim fakat şu an RS485 üzerinden HMI master olmak üzere, PLC ve VFD bağlı

Bağlantı tipi DVP PLC olunca VFD ye nasıl erişilir onu bulamadım, örneklerde DELTA ASCII var illa kendisi mi kullanmak gerekli?

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,125
Kullanıcılar
449,837
Son üye
betül hüsrevoğlu

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri