plc den pc ye program aktarımı

• Konbuyu başlatan zehirmen
  • Başlangıç tarihi

zehirmen

Üye
Hocam: makinadan bir PLC söktüm içindeki programı bilgisayara kaydedip sonra silecem sonra başka bir program yükleyeceğim. plc den bilgisayara yükleme nasıl yapılıyor :eek: biraz ayrıntılı açıklayabilirmisiniz.
Saygılarımla................

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.

yenilmez03

Üye
dostum onun plc programını bul dowland yap bu kadar.benim bildiğim

ahmetbogus

Üye
eger Siemens s7 cpu ise benim bildigim şöyle:
önce simatic manager de boş bir proje hazırla. sonra view menusunden accesible nodes ile mpi kablo ile bağlı oldugun cpuya bağlantı kur. daha sonra upload pg yi tıklat cpudan boş projene bilgiler aktarılır daha sonra projeni kaydet. menuler tam dogru değilde de sen deneyerek bulursun bence. anlattığım bu mantıkla yaparsın diye tahmin ediyorum

simatic

Üye
Plc Markasini YazmamiŞsin
s7-200?
s7-300/400?
s5??sİemens
baŞka Marka???
yardimci Olabİlİrİm

eata

Üye
zehirmen ' Alıntı:
Hocam: makinadan bir plc söktüm içindeki programı bilgisayara kaydedip sonra silecem sonra başka bir program yükleyeceğim. plc den bilgisayara yükleme nasıl yapılıyor :eek: biraz ayrıntılı açıklayabilirmisiniz.

mustafa543

Üye
Bede aynı sorunu yaşıyorum elimde s7200 var ama sürekli hata veriyor netvork diye bana yardımcı olabilirmisiniz

james_sr

Üye
Bede aynı sorunu yaşıyorum elimde s7200 var ama sürekli hata veriyor netvork diye bana yardımcı olabilirmisiniz

güzel de ne hatası veriyor network hatası neden?! hatayı tam olarak yazabilirmisiniz veya print screen halini buraya koyabilirseniz daha kolay yardımcı olabiliriz. kolay gelsin.

Hocam: makinadan bir plc söktüm içindeki programı bilgisayara kaydedip sonra silecem sonra başka bir program yükleyeceğim. plc den bilgisayara yükleme nasıl yapılıyor :eek: biraz ayrıntılı açıklayabilirmisiniz.

evet hocam markası nedir plc nin yazmamışsın !!!

sorduğun soruya göre söylenecek tek şey ( programını bul upload et )

Son düzenleme: