S7 1200 plc ye program yükleme sorunu

Ekran Görüntüsü (6).png

Selamünaleyküm.
Kullandığım program lisanslı TİA portal v1.8, Kullandığım CPU 1212c.
PLC yi tarattığımda görüyor, flas led anımasyonu sıkıntısız çalışıyor. Pc IP ayarı manuel olarak girildi ve PLC ile çakışmıyor, pg ayarı eternet kartı raeltek otomatikte. Ancak program yüklerken resimdeki hatayı alıyorum.
Yükleme gerççekleşmeyecek.
Cihaza indirmeden önce derleyin yazıyor.

Ekli dosyalar

• Ekran Görüntüsü (2).png
    Ekran Görüntüsü (2).png
    540.3 KB · Görüntüleme: 31
  • Ekran Görüntüsü (4).png
    Ekran Görüntüsü (4).png
    685.6 KB · Görüntüleme: 28
  • Ekran Görüntüsü (5).png
    Ekran Görüntüsü (5).png
    588.1 KB · Görüntüleme: 25
  • Ekran Görüntüsü (3).png
    Ekran Görüntüsü (3).png
    527 KB · Görüntüleme: 34
Son düzenleme:
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Dostum resimlere baktığımda Compile yani derleme hatası olduğunu görüyorum, projeni tekrar kontrol et eminim küçük bir ayrıntıyı atlıyorsun.

Dostum resimlere baktığımda Compile yani derleme hatası olduğunu görüyorum, projeni tekrar kontrol et eminim küçük bir ayrıntıyı atlıyorsun.
Hocam proje test için, bir buton I0.0, bir çıkış Q0.0 var ve proje derleme işlemi yaptırıyorum. 0 errors, 0 warrings yazısınıda alıyorum.

Hardware compile ve tamamı olacak şekilde software compile yaparmısın.

Hardware compile ve tamamı olacak şekilde software compile yaparmısın.
hocam konuyla alakası yok ama bir soru sormak istiyorum.forma sordum bir cevap alamadım . ben tia portal 15.1 indirdim öğrenim amaçlı. ama biliyorumki kurduktan 21 gün sonra lisans olayı aktif olacak . ben lisanssız öğrenim amaçlı kullanmaya nasl devam edebilirim ?

hocam konuyla alakası yok ama bir soru sormak istiyorum.forma sordum bir cevap alamadım . ben tia portal 15.1 indirdim öğrenim amaçlı. ama biliyorumki kurduktan 21 gün sonra lisans olayı aktif olacak . ben lisanssız öğrenim amaçlı kullanmaya nasl devam edebilirim ?
Özelden yazarmısın.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,193
Kullanıcılar
449,968
Son üye
ibrahimkalebayir38@gmail.

Yeni konular

Geri