Tia portal v14 plc v.4.3 bağlantı sorunu

Deep Below

Üye
Merhaba

Kullandığım tia portal v14, v4.3 olan plc 1200'ün bağlı olduğunu görüyor ancak online olup upload veya download yapamıyor.
Tia portalda donanım kısmına girdiğimde plc versionu olarak en fazla v4.2 var. Siemens sitesinde tia portal için v4.3 güncellemesi gibi bir şey de bulamadım. Bağlanıp online olabilmenin bir yolu var mı?
(plc model 212-1AE40-0XB0, cpu 1212C DC/DC/DC)

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
@VoYVoDa_ merhaba. Bana da cuma günü denk geldi V15 kullanıyordum 2-3 yıl idare eder bizi deyip geziniyorduk açıkçası. Yeni aldığım 1214 cpu benden firmware 4.3.1 istedi ve bu firmware V15.1 e geçiş demek oluyor. Nitekim geçtim fakat firmware 4.2.0 dan başlıyor yüklemek gerekiyor. Buda yetmez gibi siemens tam üyelik sorunu yapıyor düne kadar V13 kullanıyordum 2016 dan beri firmware indirip yükseltip kullanıyordum şimdi siemens izin vermiyor.
Biraz felaket tellallığı yaptım fakat yakın zamanda herkesin başına gelecek..
Tam üyelik sorunu yapılmayan bir siemens kullanıcısından ricam;
https://support.industry.siemens.co...u-1214c-dc-dc-dc-14di-10do-2ai?dti=0&lc=en-WW
Bu sayfadan 4.3.1 ve 4.0.0 firmware versiyonlarını indirip yükleyebilir mi?

Yeni proje açıp detect yaparak online olmayı denediniz mi. Mevcut proje v14 te mi yapılmış. Ekran görüntüsü paylaşabilir misin

@muratgurbuz peki V14'te yapmak mümkün değil mi?

@haylamaz evet yaptım. Plc'yi görüyor seçiyorum, ekle diyorum ama eklenmiyor proje öylece bomboş duruyor.

benim yaşadığım ile aynı sorun ise mümkün görünmüyor.. resmen limana yanaşan gemiden cpu aldım en azından kendi adıma söylüyorum firmwareyi net olarak söylersen eğer net cevap verebilirim sana online diagnostic ten baktığında istediği firmware versiyonunu söyler.

Tia portal v14 ile bağlanmaya çalıştığım plc 1200'ün, online diagnostic penceresinde Firmware versionu: 4.3.1 yazıyor. Mümkün mü?

Loading of hardware configuration failed (0070 2 2 4551). Please check the diagnostics buffer of the CPU.,4/7/2020,11:31:03 PM
simülasyona programı atmak istediğimde yukarıdaki uyarıyı alıyorum.

Merhaba
Tia portal V14 HSP Yüklemeyi deneyin derim ...

Merhaba... Tia portal v13 kullanıyorum... bu versiyonda firmware en çok 4.1 olabiliyor... elimde ise rirmware i 4.3.1 olan 1214C PLC var... V13 de firmware listesini yükseltme yapabilir miyim ?

Forum istatistikleri

Konular
128,160
Kullanıcılar
449,919
Son üye
Serdar.59

Yeni konular

Geri