PLC Modelini S7 1200 tia portalda göremiyorum?

Arkadaşlar ben anlamadım bu tia portalı . ullandığım s7 1200 tia portal v11 sp2 ve bütün update leri indirdim ve yükledim.

benim kullandığım plc 6ES7 212-1AE31 - 0XB0

Bu plc modeli tia portal v11 sp2 de yok. bundan dolayı ben bu plc yerine 6ES7 212-1AE30-0XB0 yı projeme ekleyip kullanıyorum.

1- Ben bu plc modeli (31 olanı) add new device dan görülebilir şekle nasıl getiririm?
2- "The sotware has not been downloaded because it is up-to-date" mesajı nı download ederken görüyorum bunun nedeni nedir?
3-Projeme axis ekledim ve bunda bazı konfigurasyon değişikleri yapıyorum ama bunu plc ye download ettiğimde yaptığım değişiklikler online aşamasında sanki hiç değişiklik yapmamışım gibi oluyor? Bu tia portal dan kaynaklı olabilir mi?

Bilen arkadaş varsa lütfen yardımcı olursa sevinirim.

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
tia portalda hsp doyalarının güncel versiyonunu yüklemeniz gerekiyor. google s7 1200 hsp yazın bulursunuz zaten.

Saol hocam dün yaptım.

Peki ben şunu gözlemledim. Programda değişiklik yapıyorum plc me gönderiyorum ama plc mi RUN moda a alıp programımı çalıştırınca yeni yaptığım değişiklikler sanki hiç olmamış gibi plc ye yüklenmemiş gibi oluyor. Acaba bu olabilir mi? Technology object ile uğraşıyorum. Yukarıda yazdığım olaydan kaynaklı olabilir mi? plc modelini 6ES7 212-1AE30-0XB0 olarak yükleyip çalıştırıyordum ama kullandığım plc 6ES7 212-1AE31-0XB0 idi.

sp2 yüklü ise hsp ler zaten programda yüklü demekdir, sen sadece hsp leri aktifleştirmen lazım

programı aç /Installed sofware/ Detailed information about installed sofware/Installation of support packages

açılan pencerede aktif olmayanları işaretleyip mesela sizin cpu için HSP CPU21x V3.0

Install ile devam edin küçük pencere acılacak onun aktif olabilmesi için tia portalı kapatman gerekiyor...

IP adreslemende bir yanlışlık olabilir. Online olarak çalışabiliyormusun programı attıktan sonra.

Evet. Ama yaptığım değişiklikler sanki PLC ye update edilemiyor. Ben Technology object ile çalışıyorum. Homing ile ilgili sıkıntım var.

Merhaba uzun sure bende ugraştım ama başardım yardımcı olmak isterim nerede takıldınız tam olarak

Reference point switch top side, bottom side ne demek mesela?
Elimde bir tane motor var ucuna levha bağladım. Sistem başlarken bu levha tam sensörün üzerinde olursa nasıl home işlemi yapacağım? Sistem açılınca levha sensörün uzağında ise sıkıntı yok. Ama Sensörün üzerinde iken home yapamıyorum. Çünkü sistemim kapalı kasa olduğundan motor levhayı çevirince kasaya vuracak ve kilitlenip yanacak.

İki olasılık için ayrı ayrı kod mu yazmalıyım? yoksa bu iki olasılığı bir tane homing olayı ile çözebilir miyim?

aynı sorun bendede var plc modelimi göremiyorum nasıl düzeltiriz bunu?

aynı sorun bendede var plc modelimi göremiyorum nasıl düzeltiriz bunu?
merhaba.plc modeliniz nedir öncelikle.yazılımınızn güncellenmesi gerekebilir.eğer cpunuz version 3.0 ise yazılımınzda update2 ise görememeniz normal.yazılımı güncelleyin cpu yu göreceksiniz.

Forum istatistikleri

Konular
128,125
Kullanıcılar
449,837
Son üye
betül hüsrevoğlu

Yeni konular

Geri