Plazma ile Suda kesim yapmak

Merhaba, 130A Plazma router ımız var internette bir kaç yerde denk geldi su içerisinde kesim yapıyorlar. Hiç suda kesim yapan var mı ? Artısı eksisi nedir ? ince sac (0,8mm) kesim yaparken etrafında yakmalar oluyor. (30A) Suda kesim ile bunun önüne geçile bilinir mi ?

Plazmanın oluşması için aradaki boşluğun ve havanın olması gerekmiyor mu? Havanın yogunluğu iletkenliği boşluğu var. Su bambaşka bir akışkan. Suyun içinde plazma nasıl oluşacak?

Bende merak ettim. Konuyu takip edeyim.

Videonun linkini verirmisiniz izleyeyim.

Plazmanın oluşması için aradaki boşluğun ve havanın olması gerekmiyor mu? Havanın yogunluğu iletkenliği boşluğu var. Su bambaşka bir akışkan. Suyun içinde plazma nasıl oluşacak?

Bende merak ettim. Konuyu takip edeyim.

Videonun linkini verirmisiniz izleyeyim.
su jeti ile kesim izlemiştim

Burada su malzemedeki yanmaları azaltır.

Bu videoda torch kesimden sonra geri çekilirken sanki sivi torchun ucundan geliyor. Ama tam anlayamadım. Çıkan gazın alttaki suyu havalandirmasindan dolayi da olabilir.

Burada su malzemedeki yanmaları azaltır.

Bu videoda torch kesimden sonra geri çekilirken sanki sivi torchun ucundan geliyor. Ama tam anlayamadım. Çıkan gazın alttaki suyu havalandirmasindan dolayi da olabilir.
o olay bizim makinada da mevcut. Torc içerisinde soğutma suyu dolaşıyor zaten. işlem bitince veya işleme başlamadan önce bizim makinada bir miktar su püskürtüyor ama neden bilmiyorum. Sanırım yoğuşma vs oluyor.

Forum istatistikleri

Konular
128,210
Kullanıcılar
449,989
Son üye
veyselknkc

Yeni konular

Geri