Piyasalardaki son durum

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Türkiye müslüman bir ülke . Türkiyede üretim yaptırmazlar. Yapmaya çalışanların sonu malum.
Sokaktaki vatandaşa sorsan Türkiyede motor, araba , tank , uçak, uçak gemisi bile yapılıyor. Devir imaj devri.

Tek tip kıyafet uygulaması 696 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile hayata geçirildi. Türkiye''de bu uygulamaya geçilmesi tartışmaları da beraberinde getirdi.
Neden yaptırmasınlar arkadaşımız yukarda yazmış lüks araba yapma insanların bineceği yola gidebileceği bir araba yap dışarı satmaya gerek yok Türk insanı binsin yeter yabancı arabalara para vermekten kurtulalım ama yapabiliyorsak en iyisini yapıp satalım.Müslüman ülke araba yapamaz diyorsunuz ya SAMAD dı galiba İran araba markası İran bile yapmış biz niye yapmayalım
geçildiğine göre
o zamanda ilerlemek içinde tek tip elektrikli Türk yapımı otomabil kullanımı getirilecek , önce fabrika ayakta kalsın , sonra daha çok ilerlemeler gelsin .
Türkiye müslüman bir ülke . Türkiyede üretim yaptırmazlar. Yapmaya çalışanların sonu malum.
Sokaktaki vatandaşa sorsan Türkiyede motor, araba , tank , uçak, uçak gemisi bile yapılıyor. Devir imaj devri.
Devir imaj devri ya sonuç ne?Dolar 4,16 tl euro:5 tl nin üstünde devir imaj devri değil kardeşim devir üretim devri gerekirse bütün inşaatları durdur köprülere para basmayı bırak sanayii devrimi yap elinde tübitak var üniversiteler var aselsan var parayı bunlara AR-GE yaptır tabi organik hoşaf ar-ge si değil mikrocip üret araba üret özel sektör yapmıyorsa kur fabrikayı ürünlerini çıkar tl üzerinden piyasaya ve hatta dünyay sat

Devir imaj devri ya sonuç ne?Dolar 4,16 tl euro:5 tl nin üstünde devir imaj devri değil kardeşim devir üretim devri gerekirse bütün inşaatları durdur köprülere para basmayı bırak sanayii devrimi yap elinde tübitak var üniversiteler var aselsan var parayı bunlara AR-GE yaptır tabi organik hoşaf ar-ge si değil mikrocip üret araba üret özel sektör yapmıyorsa kur fabrikayı ürünlerini çıkar tl üzerinden piyasaya ve hatta dünyay sat

En can alıcı noktaya basmışsınız.

Üretim en önemlisidir. Bir üretim için hesap yapıp bir şeyi satarak değerine değer katıp büyültmek konusunu anlarım ama geri dönüşü olmayacak şekilde öz varlığını satıp kullanmak fakirleşmenin geri gitmenin açıklamasıdır.

Artık eskisi gibi değil. Bilgiye kolaylıkla ulaşılıyor. Kimin ne yaptığını ve ileriyi görebiliyorsunuz. Ülkenin içindeki durumu ve bundan 5 - 10 yıl sonrasını tahmin edebiliyorsunuz. Sonuçlar ortada.

Kötüde olsa üreten bir fabrika bir pazara hitap ediyordur. Şunu görüyorum endüstriye hitap eden sektörde çalışıyorum ve özel olsun devlet olsun fabrikalarımız uluslar arası standartta üretim sağlıyor ürettikçede kendini geliştirip kaliteyi arttırabiliyor.

Üretmek varken tüketime neden yönleniyoruz? Şu sorunun cevabını çok merak ediyorum

" Neden satıyoruz? "

İlk söyledikleri zarar etmesi? O zaman dönüp kendimize bakmamız lazım nerede hata yapıyoruz? Önce öz eleştiri hatayı bulup düzeltmek yerine kes at.

tek sanayi olsa neyse , tarım sıfır , yerliye tohuma ceza , fındık , zeytin yok et bu bilinenler .
şeker yerine surup var , mısır yağı
kılıf : eğer bu tohumları ( yabancı ) ekmessek açız . dünya aç

neden satıyoruz , ama neden para .
kılıf : çalışma yok , boşuna işçi para alıyor iş yapmıyor özel olunca istersen çalışma oluyor . önce zarar et sonra kar .

bir zamanlar yabancı siğara kaçaktı , vergili olsun kar edelim serbest bırakıldı iyimi oldu elin yabancısı geldi bir en önemlisi sağlık , milleti kansere davet etti . köy bu sigaraları bilmiyordu köye kadar girdi .
bizim milletimizde çok meraklı bu sığaralara .
kılıf : vergili satış devletin yararına .

Sağlıcakla Kalın .

Son düzenleme:
Üretim peşinde koşan var mı aramızda?

mesaj.jpg

Üretim peşinde koşan var mı aramızda?

bu işler akıl ve para ile olur oda bende para yok sadece işcilik üretimi yapıyor diyecektim fakat emekli olduğum için tüketim yan gel yat ,
bir şeyler düşünüyorum para para para olmuyor .

birinin parası vardır , iş bilmez
iş bilmez para vardır
en önemlisi akıl !!! paranda olsa ve işi bilsen de zor ( akıl verecek lazımdır )
sonuç : başarısızlık .

Napoleon-Bonaparte.jpg

ekonomik kriz kapıda benzine bu gece yne zam gelecek litresi 6 lirayı geçti...

Ben hep 50 tl'lik aldığım için problem yok.:)

problem var varda siz farkında değilsiniz....herkes öyle diyor ama sorunun farkında değil kimse..
benzinin litre fiyatı arttıkça aldığın yakıt azalıyor misal 50 lirayla 40 litre yakıt alıyorsan zam geldikçe bu değer git gide azalıyor bilmem anlatabildim mi ???

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,189
Kullanıcılar
449,957
Son üye
sezercakmak

Yeni konular

Geri