Piyasalardaki son durum

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
problem var varda siz farkında değilsiniz....herkes öyle diyor ama sorunun farkında değil kimse..
benzinin litre fiyatı arttıkça aldığın yakıt azalıyor misal 50 lirayla 40 litre yakıt alıyorsan zam geldikçe bu değer git gide azalıyor bilmem anlatabildim mi ???
anlattınız anlattınız da boşyere anlattınız...

dünya yansın halıma bişey olmasn...
beni sokmayan yılan bin yaşasın...
olacağı budur. bu atasözlerinden kurtulalım düzeliriz :)

Üretim peşinde koşan var mı aramızda?

Sn @toyer anlattınız anlattınız da boşyere anlattınız, sadece bizler değil demekti ve polikatacılarda
sizce doğrumu ?

konuş.png

Temel gibi olmassan kafayı çoktan yersin .

Son düzenleme:
Panik yapmayın 1.5 dolara sabitlemişler.:D (gazete habertürk.)

Enerji
Haberler>Ekonomi>Enerji
Benzinin litre fiyatı 1.5 dolarda sabitlendi
Benzin fiyatlarına bugünden itibaren 12 kuruş zam geldi. Litresi 6 TL’ye yaklaşan benzinde zammın nedeni hem petrolün hem de kurun yükselişi. 5 yıl önce yaklaşık 2.5 dolar olan benzinin litre fiyatı son 2 yıldır adeta 1.5 dolarda sabitlenmiş durumda
27.03.2018 - 01:08 | Güncelleme: 27.03.2018 - 13:42

Panik yapmayın 1.5 dolara sabitlemişler.:D (gazete habertürk.)

Enerji
Haberler>Ekonomi>Enerji
Benzinin litre fiyatı 1.5 dolarda sabitlendi
Benzin fiyatlarına bugünden itibaren 12 kuruş zam geldi. Litresi 6 TL’ye yaklaşan benzinde zammın nedeni hem petrolün hem de kurun yükselişi. 5 yıl önce yaklaşık 2.5 dolar olan benzinin litre fiyatı son 2 yıldır adeta 1.5 dolarda sabitlenmiş durumda
27.03.2018 - 01:08 | Güncelleme: 27.03.2018 - 13:42

emekli maaşımı dolar olarak istiyorum.

Elin kolun bağlı bizde çözmeye gayret etmedikten sonra , dolar bizi esir alır .

Son düzenleme:
Üretim yapmazsan üretim yapan firmaları satıp herşeyi dışardan alırsan olacağı budur.Birşey ne kadar çok olursa fiyatı o kadar azalır köprü ve yol yapıyoruz diye toplanan vergilerde 15-20 yıl özel şirketlere aktarılıyor tabi her şirkete değil tabi ki yol ve köprü gerekli ama maliyetinin 4-5 katına hemde dolar ve eoru para birimlerinden normal geçecek araç sayısından kat be kat fazla araç geçiş garantisi ile yaptırırsan ne olmasını bekliyorduk?
20 sene önce yapılsaydı şimdi devlete kalırdı 80 sene neden bi şey yapılmamış ımfden borç alıp maaş ödemeye benzemez bu iş

2002 yılında bu ülkede 50 civarında şeker fabrikası vardı ne zaman yapıldı 2002 den sonra mı?Kaç tane kaldı?Türk telekom diye bir kamu şirketi vardı?Ne oldu?Kim sattı?Elektrik dağıtım şirketleri vardı?Kim kurdu kim sattı?80 yılda Tüpraş kuruldu Petkim kuruldu kim sattı bunları?TEKEL diye bir kurum vardı kim sattı?
Osmangazi köprüsü benim evime 20 km mesafede yılda kaç milyon dolar hazine para ödüyor haberiniz var mı?Maliyeti 2 milyar dolar ama yılda 500 milyon dolar müteahite para kazandırıyor aynı şartlarda hazine yapsaydı 4 yılda köprü hazineye çalışacaktı şimdi 25 yıl müteahite çalışacak Yavuz Sultan selim köprüsü ve Avrasya tüneli de kaç milyon dolar zarar etti
Akkuyu nükleer santralindeki alım fiyatı:4800 MW kurulu güce sahip olan tesis çalışmaya başladığında talebin yaklaşık %6-7 kadarını tek başına karşılayabiliyor olacak. İşte tam da bu noktada EPDK’nın verdiği lisanstaki alım garantisikafalarda soru işareti yarattı. Anlaşmaya göre tesis çalışmaya başladığında ürettiği elektriği 12,35 cent/dolardan satacak. Hali hazırda serbest piyasada ise fiyat 4-4,5 cent/dolar olarak gerçekleşiyor.
Bu santral vatandaşa hizmet olsun diye değil bu santarli yapanları zengin etsin diye yapılıyor köprü otoban ve tüp geçit gibi.
Şuan evlerimizde kullandığımız elektriğin birim fiyatı 45 kuruş bu faturaya trt payı,iletim bedeli kayıp kaçak gibi onlarca kazık eklendikten sonraki fiyat bu peki akkuyu da üretilecek elektriğin birim fiyatı tl olarak ne?60 Kuruş buna eklenecek onlarca vergi ve bedelle bu fiyat 1,5 tl.olacak en az
Ama nükleer santralimiz olacak geçmediğimiz köprülerimiz olduğu gibi elektrik üretim faturasını ödeyemeyeceğimiz nükleer santralimiz olacak!

20 sene önce yapılsaydı şimdi devlete kalırdı 80 sene neden bi şey yapılmamış ımfden borç alıp maaş ödemeye benzemez bu iş
Yukarda yazdıklarımı lütfen okuyun 80 senede neler yapılmış 15 senede neler satılmış

Moderatör tarafında düzenlendi:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,158
Kullanıcılar
449,904
Son üye
teknikbilimlers31

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri