Piyasalardaki son durum

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Soğuk savaş günlerine geri dönülüyor. Ekonomiler dibe vuracak. Fakat bize bir şey olmaz . Zaten biz dipteyiz.

beraberlik.jpg

Gerçekler

döviz diyoruz , döviz ülkelerinin peşinde koşarsan , olacağın budur . Konuşturmayın beni !!!
forum üyeleri bana kızacak hepimiz aynıyız niye , halkımız döviz alıyor .
Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası ilğilensin .
Bizler satmışız benliğimizi nerede vatanımız için çalışmayı .

Lafta

yerlimalı.jpg

Konu konuyu açtı elektrikli otomobil diyoruz yapacağız ,
üretsek de , çalışsak da , yapsan da , ne yaparsan yap da kim alacak halkımızdan , her şey bizlerden kaynaklanıyor , bizler değişmedikten sonra .

Biraz polikita olacak ama

Tek tip kıyafet uygulaması 696 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile hayata geçirildi. Türkiye''de bu uygulamaya geçilmesi tartışmaları da beraberinde getirdi.

geçildiğine göre
o zamanda ilerlemek içinde tek tip elektrikli Türk yapımı otomabil kullanımı getirilecek , önce fabrika ayakta kalsın , sonra daha çok ilerlemeler gelsin .

konular can yakıcı , sonra bir takım yerlere çekilmiş oluyor .
çünkü kendi ülkemize sahip çıkmıyoruz , bu gibi yollara çıkıyor .
% 80 olunca yerli malı oluyormuş herhalde ,
% 20 beyin kısmı vs en önemli parçası ( yabancı üretimi ) % 80 olsa ne olacak
% 100 olmadıktan sonra !!!
kusura bakmayın , biraz saçma sapan konuştum .
hiç konuşmak istemezdin . birlik beraberliğimizi bozuyor bu yazılar .
zaten yabancılar böyle konular açılsın birbirlerini yesin diyor ,
bizler zaten uyutuluyoruz , tv dizileri , yarışmalar , yemek , vs gibi . hiç bir öğretici proğram yok

Sağlıcakla Kalın .
NOT : bu foruma yazı yazdığım bilgisayar bile yabancı yapımı ne bekliyoruz .

KENDİMİZE GELELİM , VATANIMIZ İÇİN ÇALIŞALIM .

Son düzenleme:
Gerçekler

döviz diyoruz , döviz ülkelerinin peşinde koşarsan , olacağın budur .
Döviz ülkelerinin neden peşindeyiz?samsung telefon Türk malı mı veya iphone hatta Türkiye de üretildiği söylenen Generel Mobile vestel televizyon üretiyor ekranı kendi mi üretiyor?Plc üretiyoruz yazılımı yabancı içindeki I/0 kartları yabancı!
Parayı yıllardır betona gömdük Osmangazi köprüsü benim evime 20 km mesafede maliyeti 2 milyar dolar ama müteahit sadece 10 yılda 10 milyar dolar kazanıyor yılda 1 milyar dolar 25 yıl işletim süresi var bu hesabı sizde yapın hesap makinesi ile günde 40 bin araç 40 dolardan 10 yılda ne yapıyor bir bakın aynı köprüyü devlet yapsa aynı şartlarda 2 yılda parası ödeniyor!Ar-ge ve yatırıma harcamamız gereken paralar yol köprü gökdelen gibi betonerme yapılara dönüşüyor
Yanlış anlamayın köprü yapılmasın demiyorum yapılsın ama Allah aşkına alın elinize hesap makinesini hesaplayın yapılan yavuz sultan selim köprüsünün devlete maliyeti kaç dolar veya osmangazi köprü?Yap işlet devret modeliyle yapılıyor ama ziraat bankası,halk bank,vakıf bank milyon dolarlık kredi veriyor bunları yapan müteahitlere geçen gün doğan yayın grubu demirören grubuna satıldı 700 milyon dolar kerdiyi yine devlet bankası verdi iki yıl ödemesiz!
Konu konuyu açtı elektrikli otomobil diyoruz yapacağız ,
üretsek de , çalışsak da , yapsan da , ne yaparsan yap da kim alacak halkımızdan , her şey bizlerden kaynaklanıyor , bizler değişmedikten sonra .
Yerli araba çoktan yapılmalıydı ama ne gerek var mercedes 40 bin euro ye araba yapıyor bizimkiler üstüne %25 ötv ötv li fiyata %18 kdv bütün vergilerin üstüne bilmem ne vergisi ekleyip vatandaşına aynı arabayı 120 bin euro ya sattırıyor akaryakıt yine aynı tüpraş rafinerisinde geçen sene motorin mazot da derler 1,25 tl di.Aradaki fark nereye gidiyor?Hazinede de para kalmamış yavuz sultan selim köprüsüne avrasya tüp geçidine ve osmangazi köprüsüne verilecek para var ne hikmetse!

Çalışmaya , üretime ne gerek var !!!

Nasıl olsa yapan ( yabancılar ) var .

Yazı ek ÖZÜR :
Yanlış yazmışım parayı ( tam cümle kuramadım , anlam benzerliği diyelim )
Bir numara yaptığımız iş hülle müteahhitlik

Ya sonrası ? Geçmiş olsun !!!

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Geri