PIC Programlamada Error Code 997 Hatası

aygıtlarda sürücü adı ve uzantısı ne görünüyor?

Bende de sorun var seçenekler/kurtarma da 16F877A yı verdiğimde ZIF'de entegre olmamasına rağmen 16F84 database de aktif görünüyor. Cihaz diğer aygıtlar altında mı yoksa "custom usb device" altında mı görünüyor. "Sürücü ayrıntıları/güncelleştir/sürücü yazılımı için bilgisayarımı tara/listeden seçmem izin ver/" Buradan "göz at" ile V1.11A2 altında sürücüler(drivers)/driver_2k_xp_vista altındaki inf dosyalarınıdan birini olmaz ise diğerini yüklet sorun düzelecek sanırım. Kısayol exe programını da yönetici olarak seç.

yok usta olmuyor Allah kahretsin bu nasıl iş anlamadm gitti lanetolsun ....

Denetim masası programlar ve özelliklerden, PIC ile ilgili programları kaldır, cihazı (brenner8) çıkart. CD içindeki yazılımları masa üstünde açacağın bir klasör içine kopyala. C:/windows/system32/drivers/altında bulunan mchpushb.sys dosyasını sil. Daha sonra cihazı tak ve yukarıda anlattıklarımı tekrar dene. (çözmek sabır işidir, mesaja bela değil de ayrıntıları yazarsan sonuca gidebiliriz, pes etmek yok-size kolay gelsin)

Denetim masası programlar ve özelliklerden, PIC ile ilgili programları kaldır, cihazı (brenner8) çıkart. CD içindeki yazılımları masa üstünde açacağın bir klasör içine kopyala. C:/windows/system32/drivers/altında bulunan mchpushb.sys dosyasını sil. Daha sonra cihazı tak ve yukarıda anlattıklarımı tekrar dene. (çözmek sabır işidir, mesaja bela değil de ayrıntıları yazarsan sonuca gidebiliriz, pes etmek yok-size kolay gelsin)

usta denetim masası programlar -özellikler diyıonda bu brenner 8 in drivarı setup şelinde değil bend epic ile drivar birtane var oda pickit2 drivarı ve arayüzü başka yok

mailine baktığımda sende pickit mevcut brenner değil, ama sendeki cd'si ya da yazılımı içinde windows 7 ya da hangi sistemi kullanıyorsan ona göre bir uzantısı *.sys olan bir dosya (sürücüsü) mevcut olması lazım yoksa bu sürücü dosyasını googledan da indirebilirsin. Hata mesajında ise configurasyon ayarlarında tutarsızlık olduğu yönünde. Anladığım kadarı ile programı yazarken "configurasyon ayarlarını da düzeltmen lazım, (mesela #fuses da NOBROWNOUT tabiri geçiyorsa, configde de "disable" yapman lazım. PicKit de de bu ayarlar yapılmalı. PicKit üzerinde çalışmadığım için detaylarını bilmiyorum.

bende hem pickit 2 hem brenner 8 mevcut pickit 2yi PIS 18F250nin içine hex kodu atarklen kullanıyorum ayrıca bu cihazların herhangibir program cd si yoktur. pickit2 nin setup dosyası var sadece diğer deidklerinizi pek alıyamadım ???

Ben de brenner aldım, içinde CD verildi. Yoksa MCHPUSB on Windows 7?‎ ya da brenner in kendi sitesinde bulabilmen lazım ben bir araştırayım
http://sourceforge.net/projects/libusb-win32/
şimdi gördüm "mchpusb brenner8 driver" diye yazdığında kontrol kelemi formunda gerekli bilgiler mevcut 330nF tanımlı üye sormuş

Son düzenleme:
yalnız brenner i ben satın almadım kendim yapıyorum ...

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,979
Son üye
schule48

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri