BL-USBMach v2.0 D2103 "USBMach communicate error" hatası alıyorum

Aşağıdakiler kafanızı karıştırmasın, bilgi olarak veriyorum

Paralel kartların tek limiti giriş sayısı, her paralel port en fazla 5 girişi kabul ediyor Emergency Stop, 3 eksen için Home Switch kullanınca geriye 1 giriş kalıyor, sisteminize yeterse mesele yok.
Yetmezse, bilgisayarınıza 2.LPT prt kartı takmanız lazım, onlarda ucuz15-20$ civarı, 2.port optik izoleli giriş kartlarıda 15$ civarında.

Ancak dediğim gibi ne için kullanıcaksanız yazın, beraber değerlendirelim.

Linkini verdiğim ürünü bir çok firma satıyor:

https://www.hobimekatronik.com/urun/mach3-uyumlu-5-eksen-cnc-kontrol-karti-lpt

https://www.ciceksepeti.com/mach3-5...ti-step-motor-surucu-paralel-port-kcm63380369
Merhaba 1. sorum; 2. lpt port kart dediğiniz kısmı tam anlamadım kontrol kartlarında 1 lpt var , pc ye 2. lpt port genişletmesi yapsak bile 2. lpt cnc karta nasıl girecek harici cnc kart koyarsak sistem nasıl senkron çalışacak problem olmuyor mu acaba yada yanlış düşündüğüm bir şeyler mi var,

2. sorum;

cnc sistemi kurduk ama ful otomatik için düşünüyoruz yani iş parçasının otomatik beslemesi için bir çıkışa ihtiyacım var örneğin işlem bittiğinde bir kontak verecek ve plc ile ana mili kaydırıp tornada bi parça daha işletip kestirteceğim kaydırma işleminden sonra aynı cnc g codu loop olarak sürekli dönecek bunun için nasıl bir şey yapabilirim bir fikriniz var mı ?

Merhaba 1. sorum; 2. lpt port kart dediğiniz kısmı tam anlamadım kontrol kartlarında 1 lpt var , pc ye 2. lpt port genişletmesi yapsak bile 2. lpt cnc karta nasıl girecek harici cnc kart koyarsak sistem nasıl senkron çalışacak problem olmuyor mu acaba yada yanlış düşündüğüm bir şeyler mi var,

2. sorum;

cnc sistemi kurduk ama ful otomatik için düşünüyoruz yani iş parçasının otomatik beslemesi için bir çıkışa ihtiyacım var örneğin işlem bittiğinde bir kontak verecek ve plc ile ana mili kaydırıp tornada bi parça daha işletip kestirteceğim kaydırma işleminden sonra aynı cnc g codu loop olarak sürekli dönecek bunun için nasıl bir şey yapabilirim bir fikriniz var mı ?
1. 2LPT port kartı PC nin PCI slotuna takılır. İnternet'te bulabilirsiniz.
Bu karta takılacak Breakout" kart denen giriş/çıkış kartları var, giriş kısmı 25pin konnektör ve giriş/çıkış için klemensli bir bağlantı olur.

2. Bu söyledikleriniz PLC olmadan rahatlıkla Mach3 ile yapılabilir. Makro yazılabilir, g-code ile uygulanabilir.

• Beğen
Tepkiler: jes
1. 2LPT port kartı PC nin PCI slotuna takılır. İnternet'te bulabilirsiniz.
Bu karta takılacak Breakout" kart denen giriş/çıkış kartları var, giriş kısmı 25pin konnektör ve giriş/çıkış için klemensli bir bağlantı olur.

2. Bu söyledikleriniz PLC olmadan rahatlıkla Mach3 ile yapılabilir. Makro yazılabilir, g-code ile uygulanabilir.
öncelikle teşekkürler, araştıracağım sonrasında kusuruma bakmassanız yine rahatsız edebilirim

Forum istatistikleri

Konular
128,197
Kullanıcılar
449,975
Son üye
yamanelektronik2023

Yeni konular

Geri