phılıps monitör arızası

prose

Üye
arkadaşlar
phılıps 107 s marka monitörü açtığımda, ekran kum saati gibi iki taraftan ortaya birleşiyor.sonra monitörün üstüne yada yanına vurduğumda :) düzeliyor.acaba bu hata nereden kaynaklanabilir?

Horzantal sürücünde fena temas veya pot hatası .
monütörünüzü açın basınçlı hava ve uzun kıllı fırca ile statik elektriklenmeden kaynaklanan tozları temizleyin ,empirme üzerinde ısı kararmaları varsa bu bölgedeki malzemeleri fiziki olarak kontrol edin (ölçün)

Tabiki bunları yapmadan önce fişi prizden çıkarın !

sayın alfa romeo
empirme dediğiniz parça monitörün neresinde bulunur?şeklini biraz tarif edebilir misiniz?

Malzemelerin dizildigi pertinaksa denir

yani bilgisayarların anakartı gibi mi?kart üzerindeki
bütün parçaların toplamı anlamında mı yani?

evet karta yani plakete bakıcaksın

eğer elektronikten anlamıyorsanız bir bilene götürün yoksa istenmedik durumlar olarbilir..

cevap için teşekkür
merakımdan soruyorum .monitörün tam arkasında lamba bölümünün önünde ,uçlarında sarı,kırmızı,beyaz,mavi rekli çıkıntılar olan ve sağa sola dönebilen ince çember şeklindeki parçalar ne işe yarıyor?

eaşte trafosunun yanında 1uf 250vlt kondansötörü değiş

merhaba arkadaşlar bende phılıps 170x 7fb monitör var acma tuşu dokunmatik sabahlai ilk actigimda kapanıyor acma işlemini 15 defa filan tekrarladıktan sonra acılıyor ve sorunsuz çalışıyor neden olabilir acaba yardımlarınızı bekliyorum saygılar

merhaba arkadaşlar bende phılıps 170x 7fb monitör var acma tuşu dokunmatik sabahlai ilk actigimda kapanıyor acma işlemini 15 defa filan tekrarladıktan sonra acılıyor ve sorunsuz çalışıyor neden olabilir acaba yardımlarınızı bekliyorum saygılar

ARKADAŞLAR ARIZAYI BİLEN YOK MU

Forum istatistikleri

Konular
128,189
Kullanıcılar
449,957
Son üye
sezercakmak

Yeni konular

Geri