Philips 190V4L Monitör Kısa devre Yeşil Renk yok.

Cryzer

Üye
Merhabalar,

4-5 ay önce dvr kamera cihazı için 30m kablonun kafayı kesip tekrar olduğu gibi ek yapmıştım monitöre görüntü geliyor mu diye bir kaç deneme yaptım ilk denemeler başarılıydı Philips PC monitöre VGA ile görüntü aktardı kabloda şase varmış sonradan fark ettim iş içten geçmişti.

Monitöre VGA ucu değdirince elektrik şalteri atıyordu sonrasında monitörün yeşil renk uçtu, kırmızı ve mavi renklerde bir sorun yok yeşil kısımlar gözükmüyor, şalter 3cü kez attığında bu arıza meydana geldi ilk denemelerde bir şey olmamıştı.

Ana kartımı arızalandı power kartımı arızalandı çokta anlamıyorum, monitörün kendisi 250-300tl ve arızası 150-200tl den aşağı tamir edilmez diye bir kenarda dvr kamera cihazında kullanıyordum.

Resimler aşağıda acaba vga kablodaki şase nereyi yakmış olabilir ki yeşil renk kayıp oldu?.

DVI girişide denedim onda da yeşil renk yok.

Tamir olacak gibi değilse İki board çin sitelerinde var uygun fiyata hangisi arızalı ise onu alayım.

Birde led panelin arkasındaki board a birşey olmuş olabilir mi?

NpOr2Q.jpg

P0OPz7.jpg

9QD2PQ.jpg

Ustalar elektronikten anlamam kolay bir parça değişecekse işaretlerseniz parçayı bulup kendim değiştireyim.

3. resimdeki board buldum onu değişsem sorunum düzelir mi? arıza hangisinde bilen birisi yok mu?
Tşkler.

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri