Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
ABD'de doktora yapmış biri olarak evet diyebilirim...Teori dediğin şey bilimsel olarak ortaya koyduğun herhangi birşey hatta kafadan salladığın herşey olabilir ancak teorilerin ile beraber kanıtlarını ve tezlerini sunmalısın...

Manyetik motorun için ABD'de ki patent dairesine başvurduğunda sana ne diyecek biliyormusun? Bana yapılmışını getir, 200 senedir bize senin gibi beleş enerjinin peşinde devr-i daim makinası vs. ile koşan yüzlerce kişi geldi...

Kusura bakmayın ama asrın mantık hatalarını yaptınız ve kendinizle çeliştiniz.
Öncelikle tez teori dediğiniz şeylerin uçan daire olmadığını itiraf ettiğiniz ve diğer bazı arkadaşların da dikkatini çektiğiniz için teşekkür ederim. Böylece bilimsel bir çalışma yapmanın çok da zor olmadığını anladık. bunu anlamak ve yapmak için ABD de doktora yapmak da gerekmez ama bazı arkadaşlara şart. Gerçi altın semer olayını hatırladım da bazılarını o bile kurtarmaz.

2. Burası ABD patent dairesi değil, yanlış geldiniz sayın dexxen... Yoksa ben mi yanlış gelmişim? Siz patent falan mı veriyorsunuz? Gerçekten de birçoğunuz patent dairesi gibi davrandınız. Kendinizi ne sanıyorsunuz merak ettim.

Biz yıllardır tam olarak açıklık kazanmamış (özellikle m.yıldız gibi bazı adamlar yüzünden) ve insanların hala merak ettiği bir konuyu birkez daha burada açtık. Maksadımız daha düzgün fikir alışverişi yapmak, uzman kardeşlerimizle bilgi alışverişi yapmak onlarında fikirlerinden yararlanmaktı. Gerçekse bu işi ortaya koymak, yalan sa da herkes için kanıt olacak ve kimseyi bu işin peşinden koşturmayacak piyasadaki üçkağıtçıların da foyasını meydana çıkaracak ciddi deliller bulmak istedik.

Fiziğin şu bu kanununun bizde farkındayız. Baştada belirttik biz olumsuz düşünce değil olumlu yaklaşım peşindeyiz. Çünkü zaten istemediğin kadar olumsuz düşünce yaklaşım v.s var... Bunu açıkça söyledik. Bir arkadaş söylerdi hep lafın doğrusunu eşşeklere söylerler diye. Yani bizim size asıl demek istediğimiz şey olumsuz düşüncelerinizi ve fizik kurallarınızı, çok bilmişsiniz ya tez ve teorilerinizi kendinize saklayın. Varsa piyasa dışı bir fikriniz onu istedik. Ama siz ve bazı kendini bilmez kişiler kedinin götüne şiş sokmak gibi konumuzla alakası olmayan birsürü saçmalık yaptınız. İşin içine zıçtınız yetmedi elinizle sıvazladınız. Artık kusuruma bakmayın. Buda benden size katkı olaraktan gelsin.

Amerika da master yapmışsınız AMA ........

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
1- Belki 10 sene oldu perendev motorunun ilk videosunu indirip Şirket sahibi bir arkadaşıma götürdüm. Hemen Almanyada ki bürosuna telefon açtı " Kaç lira ise bu makineden istiyorum dedi " Firma ile irtibata geçtiler, firma şu anda ancak ortak alıyoruz şu kadar para yatırın dedi. Daha sonra Almanya da dolandırıcılıktan tutuklandılar.

2- Muammer YILDIZ Bey'i uzun süredir takip ediyorum. 1 nisan 2013 de " eeee hadi artık" der gibi bir mesaj gönderdim. Aklım şüphe ile baksa da kalbim size inanıyor. İcadınıza rakip çıkmadan önce insanlığın yararına sunun.... gibi cümleler vardı.

Yaklaşık 1 ay sonra gelen cevabın son kısmı aşağıdadır.

Eğer siz de üretici olmayı amaçlayan bir firma iseniz, firma profilinizi, niyet mektubunuz ile birlikte tarafımıza gönderebilirsiniz. Uygun bir tarihte toplantı yapmak üzere iletişime geçebilirsiniz.
Saygılarımızla,
Mimar ................

26 Temmuz 2013 BSMH nin sitesinde şöyle bir duyuru vardı. Her şeyi bitmiş bir sistem içi bunun izahı ya hiç bir şey başlamamış. Yada hırsızlık olayına çözüm aranıyor olabilir. Umarım 2 seçenektir.

Muammer YILDIZ şu anda, makinasının geliştirilmesiyle ilgili yoğun bir dönem gecirmektedir. Bu dönem boyunca bilgilendirme güncellemeleri yapılamayacağı için özür dileriz. Çalışmaları tamamlar tamamlamaz yeni gelişmeleri sizlerle paylaşacagız. Anlayışınız için teşekkür ederiz.Saygılarımızla,BSMH Team

3- Devir daim makinesi yada sonsuz enerji İnsanlığın hayalidir. Sanırım ilk çizimleri Davinci yapmıştı. Normal vatandaşın dışında binlerce bilim insanı bu konuyla ilgilendi. Hala uğraşıyorlar, hayal etmek ilk aşamadır.

Bence Allah insanlığa böyle bir lütufta bulundu ise zamanı gelince O nun bahşettiği kadarı ile insanlık bu nimetten yararlanacaktır. Bu gün güneş enerjisinden faydalandığımız gibi.

1- Belki 10 sene oldu perendev motorunun ilk videosunu indirip Şirket sahibi bir arkadaşıma götürdüm. Hemen Almanyada ki bürosuna telefon açtı ...............

Kesinlikle aynı fikirdeyim... İlk bahsettiğiniz perendev. Halende hapis yatıyor galiba. Bu konuyu ya ortaya çıkarmak yada bir daha açılmamak üzere kapatacak bir yol bulmak lazım. Dediğiniz gibi m. yıldız ın yıllardır beklemesi çok şüphe verici. Bu da benim aklıma kuvvetli iki ihtimal getiriyor. Ya bu adam yapacam diye yola çıktı birkaç numara yaptı ama ciddi bir sonuç elde edemediğinden inatla bocalamaya devam ediyor. Yada oda dolandırıcı. Onun dışında kubililay barlas falan var onun olayı zaten çok karanlık belediyeyi dolandırdığı iddiaları falan var.

Birde çok dikkat çekici ciddi bir durum farkettim.
Bir facebook sayfası ve site açmıştım bu konuda. Aynı şekilde muammer yıldız ve diğerlerini çok defa eleştirmeme rağmen siteye doğru düzgün gözatmadan beni arayıp motoru isteyen yerli yabancı birçok kişi ve şirket oldu. Konu bu olunca dolandıracak insan o kadar çok ki inanamıyorum. Biri site açsa çakma birkaç video birde üniversiteleri dolaşıp birkaç palavra uydursa uluslar arası doladırıcılık yapar.

Günahları boynuna olsun ama bu adamlar arge veya geliştirme ayaklarıyla sağdan soldan para alıp hala çalışıyoruz ayaklarına yasal dolandırıcılık yapıyor da olabilir. Buda kuvvetli bir ihtimal. Bir yazıda m.yıldız ın bir devletten para desteği aldığını bile duydum. Düşünsenize sağlam tezgah.

Herşeye rağmen hala bu motorun OLABİLECEĞİNE inanıyorum...

Velhasıl kelam dediğiniz ve dediğimiz gibi bir şekilde ya bu motor varsa insanlarla paylaşmak yoksada şu dolandırıcıları piyasadan silecek birşeye ihtiyacımız var...

Bilmediğin konuları oturup dinleyeceksin, bu kafayla bilim felan yapamazsın zaten, alır eline iki mıktatıs oynarsın... Tamam işte senin şimdi geçtiğin yollardan Avrupa ve ABD 150 sene önce geçti...
...
"AMA" ne? Altın semer ne? Densizliğin lüzumu yok yaşını başını bil adam gibi yaz yazacaksan, terbiyesizliğe gerek yok...

Bilmediğin konuları oturup dinleyeceksin, bu kafayla bilim felan yapamazsın zaten, alır eline iki mıktatıs oynarsın... Tamam işte senin şimdi geçtiğin yollardan Avrupa ve ABD 150 sene önce geçti...
...
"AMA" ne? Altın semer ne? Densizliğin lüzumu yok yaşını başını bil adam gibi yaz yazacaksan, terbiyesizliğe gerek yok...
1. şu amerika yı ikidebir yazmandan sıkıldım benim gözümde amerika sadece hırsız.
2. Sence herşeyi amerika ve avrupa yaptı. onlar olmadan hiçbirşey olmaz onlara danışmadan tuvalete bile gidemezsin öyle mi? eğer öyleyse zavallı küçücük dünyanda kal konunun içine ettin yazma artık.
3. sana kibarca düşüncelerine ihtiyacım yok yazdım söyledim bunu. sanane benim bilimimden. ben hiçbirşey yapamazsam bile inancım ve kendime güvenim var senin gibi amerikan bağımlısı değilim enazından. sen ve senin gibiler diyaliz hastalarının diyaliz makinasına bağlı olması gibi amerika ve avrupaya bağlı...

bak kötü konuşmak istemiyorum şurda. git kardeşim muhattabım değilsin. boş yere germe beni.... laf cambazşığına lüzum yok. yaparsan da karşılığını alırsın. yaşına başınada bakmam. saygı istiyorsan saygılı olacaksın.

Hırsız ama keşfettiği internetten yazmayı biliyorsun...
Gerilsen ne olacak? Herhangi hakaretinde savcılığa bildirileceğine ve siteden savcılık aracılığı ile IP numaralarının isteneceğine ve dava açılacağına emin ol, oturur uğraşırsın... Şimdiden söyliyeyim sonra savcılıkta zırlama...
Çoluk çocukla uğraşacak vaktim yok... Bu internetin de çocuk bahçesi olmadığını seve seve gibi öğreneceksiniz...

Otur şimdi motorunla uğraş...Hırsızlarda marsta fink atsın...

Sayın üyelerimiz birbirinizin kişilikleri yerine lütfen sadece teknolojiyi tartışın. Kimin bilgi seviyesi nerede diye sorgulamak yerine neyin, neden ve nasıl olabileceği veya neyin, neden ve nasıl olamayacağı konusunda fikir belirtin. Bu şekilde karşılıklı atışmalar sürdüğü takdirde konuyu kilitlemek zorunda kalacağım.

Hırsız ama keşfettiği internetten yazmayı biliyorsun...
Gerilsen ne olacak? Herhangi hakaretinde savcılığa bildirileceğine ve siteden savcılık aracılığı ile IP numaralarının isteneceğine ve dava açılacağına emin ol, oturur uğraşırsın... Şimdiden söyliyeyim sonra savcılıkta zırlama...
Çoluk çocukla uğraşacak vaktim yok... Bu internetin de çocuk bahçesi olmadığını seve seve gibi öğreneceksiniz...

Otur şimdi motorunla uğraş...Hırsızlarda marsta fink atsın...

Bu dediklerine gülmemek elde değil. Bu dediğin şeyleri herkes yapabiliyor artık. Yaz bir dilekçe avukatlar bile beleş artık. Sizin yüzünüzden zaten ne adalet kaldı ne bişey. Ben seni savcılığa şikayet edecek kadar kaale almıyorum. Bu kadar muhattab edindiğim için de kendimden özür diliyorum. Senin gibilerin başka işi yok zaten. Git başka yerde kendine savcılığa verecek birilerini ara. Belki marsta bulursun. Benim konuma yazma diyorum ya...

Zaten bak işim gücüm var anca yazabildim.

Keşke forumda konu açarken yazmasını istemediğimiz kişileri engelleyebilsek.

Sayın üyelerimiz birbirinizin kişilikleri yerine lütfen sadece teknolojiyi tartışın. Kimin bilgi seviyesi nerede diye sorgulamak yerine neyin, neden ve nasıl olabileceği veya neyin, neden ve nasıl olamayacağı konusunda fikir belirtin. Bu şekilde karşılıklı atışmalar sürdüğü takdirde konuyu kilitlemek zorunda kalacağım.

Mümkünse konuyu tamamen silmenizi rica ediyorum. Sağolsun arkadaşlar yani neredeyse hepimiz cılkını çıkardık galiba... Ama ayıp değilmi ya adam kedinin bilmem neyi diye yaşına başına bakmadan ayıp ayıp cümleler kuruyor sonrada bana saygısız diyor. Sonra savcılık bilmem ney... Ne günlere kaldık abicim ya. Silinebiliyorsa konuyu silelim en iyisi bu.

Merhaba.

Evet,bir mıknatısın gizli sihiri ne imiş,ne değilmiş,bu konuda ayrıntılı bir durum değerlendirmesi yapıp birlikte de bir düşünelim isterseniz.Sonuçta mıknatısın sihirli bir fizik gereci değil de,sadece indirekt yoldan mekanik enerjiyi,elektrik enerjisine dönüştüren olmazsa olmaz çok önemli yapay veya doğal malzeme (materyal) olduğunu anlayacak veya ikna olacak,başka gizli kuvvetleri (Nükleer enerjinin uranyumun içinde gizil halde saklı olması,fisyonla yani nötronlarla bombardıman edilip de parçalanmadıkça (Bu reaksiyon grafitle yavaşlarsa ayrıca özel hali olan yavaş atom bombası yani bir atom pili oluşur,Fermi pili de denir) hiçbir şeklide saklı,gizli bu enerjinin açığa çıkmayacağı da tüm fizikçiler veya hemen hemen herkesçe de bilinen bir gerçektir.

Mıknatısı sıradan normal demir,cobalt,nikel gibi ferromanyetik malzemelerden ayıran belli başlı özeliğini daha önce de ifade ederek de belirtmiştik hatırlarsanız.Çekirdeğin çekim gücüne bağlı olarak,hem kendi ekseni ,hem de bu çekirdek etrafında hızla dönen bu elektronların,kendi yörüngelerinde,eşit yönlerde spin atarak da dönememesi,yani sadece bu basit olaya bağlı olarak (Ders kitaplarından öğrendiğimiz şekliyle),elektronların kendi yörüngelerindeki bu dönme durumu farkı nedeniyle de demir,nikel,kobalt,v b. Ferromanyetik malzemelere karşı özel bir çekim gücü kendi içerisinde de her zaman bulunuyor veya elektromıknatıslarla da bu şekilde oluşuyor.

Mıknatıslardan da,elektromıknatıslardan da yeryüzünde elektrik (En önemli ve diğer enerjilere de kolayca dönüşebilir,temiz,pratik ve taşınabilir olan bir enerji türünün) üretimindeki indirekt (Dolaylı) katkılarından ötürü şükranla kendilerini seviyor ve çok sayıyoruz.Ama yalnızca bir şekilde de uyguladığımız mekanik kuvvetleri,yani kinetik dönme enerjilerini,iletken metalden çekilmiş olan bobinlerde,indirekt bir yoldan elektron hareketine (Elektrik akımına) dönüştürmesi nedeniyle de,bu çok önemli misyonu gereği kendilerini tekrar tebrik ediyoruz.

Mıknatısın neden mıknatıs olduğunu bu hatırlatmadan sonra anımsayarak bizim asıl ana konumuza,yani şu meşhur Perendev motoruna da gelelim isterseniz.Bu motor çalışma şekli olarak sedece bir devri-daim makinesi konumundadır,başka bir şekilde normal bir alternatör veya sonsuz enerji kaynağı olarak tanımlanamaz.Siz küçük bir enerjiyi ilk başta veriyor ve sonrasında da kat kar,arttırılmış beleş (Bedava) bir enerji üreten şekliyle,bu özel dönme konumuyla,yerleştirme şekliyle,özel bir motor konstüksiyonuyla da devamlı elde edebilirim diye de bir yanılsama ile de düşünüyorsunuz.

Tabiattaki toplam enerji miktarı sabitken,bir enerjinin,diğer bir enerjiye dönüşürken mutlaka ek enerji kayıpları yaşanarak diğer enerji şekillerine dönüşümlerinde hep bir fire (Kayıp) verdiğini de enerjinin korunumu yasalarından çok iyi de bilmekteyiz.Böyle bir motor (Meşhur Perendev Motoru) çok başarılı olup da,Amerika veya diğer ülkelerde hedeflenen havadan bedava gelen bu enerji üretimini yakalasa idi,hiçbir zaman meraklıların veya bu işe gönül vermiş olanların yaptığı bir prototip olmakla da kalmaz,tüm dünya yerinden oynar,bu uğurda çekişmeler,hatta savaşlar bile açılabilirdi.(Senin patentin,benim patentim,sen dünyayı eline geçireceksin veya sadece ben dünyayı ele geçirip tek bu güçlü ve bedava yoldan gelen bu enerjiyi üreten tek güç veya tek hükümdar olacağım şeklinde)

Ama bir bakıyorsunuz ki,dünyada böyle bir rekabet,çekişme,savaş açma,vb.çok olumsuz durumlar da halihazırda hiç de yok,yani bu konuda ses getiren bir şok sonuç,henüz tam kanıtlanmış bir sonuç da alınmamış olmalı ki,dünya normal seyrinde dönüyor,her şey yine bizim bildiğimiz gibi normal seyrinde de işliyor,yani çok anormal bir durum da yok ortada.. (1)

İkinci olarak emekli polis amiri sn.Muammer Yıldız Bey’in de sesi de,Almanya’da bir üniversitede gövde gösterisi yaptırdığı şu malum devri-daim makinesi gösterisinin ardından bir daha da hiç çıkmadı,devamlı geliştiren yolunda olduğuna dair kanımca kaçamak cevaplarla bu konudan çok ümitli olan ve çok hevesli vatandaşlarla adete da alay ediliyor,durumun ciddiyetini soranlara ise sadece geçici cevaplar verilerek oyalanıyor.Geliştirdiği bu cihaz,çok başarılı olsa idi,yani söylendiği gibi bire beş enerji artırımı sağlamış olsa idi,bunu soruyorum sizlere,gerek Türkiye’deki,gerekse yurt dışındaki hevesli ve bu işe para koymak,yatırım yapmak isteyenler tarafından çok aşırı da rahatsız edilir,bununla da kalmaz,haberlerde de hemen hemen her gün manşet olur,dünya üzerinde bunlardan kaçacak,sığınacak bir yer arardı diye de düşünüyorum.. (2)

Amerika gibi süper bir devlet,teknoloji ve askeri bakımdan üstün bir güç,böyle basit bir yoldan ve kolayca sağlananan enerji üretim şekli varsa,yapılabilseydi eğer,gece gündüz hiç durmadan Mars’ta,Ay’da,hatta diğer gezegenler üzerinde,uzay boşluğunda,vb.değişik ortamlarda hiç durmadan çalışarak,önce başarılı bir prototipini,sonra da endüstriyel,ticari,sanayi bazında da uygulamasını yaparak bunu mutlaka hayata da geçirirlerdi.Ama bakıyorsunuz,Amerikalı bilim adamları sürekli bir arayış,yeni bir enerji üretim yoluyla yepyeni enerjilerin üretimiyle,bulma çabasıyla da hep meşgul,yani Perendev motorundan da pek bir medet ummuyor gibi görünmekteler ki yeni enerji üretim metodlarının veya kaynaklarının sürekli de araştırılması,sürekli de yapılması aşamasındalar..(3)

(1),(2) ve (3) nolu paragrafların ışığı altında,Perendev motorunun,şimdi veya önümüzdeki gelecek günler itibariyle çok özel bir önem arzetmediği,bir yanılsama,hayal ürünü veya boş bir devri-daim makinesi olmaktan da çok öteye gidemediğini de rahatlıkla söyleyebiliriz..

NOT:Bu makine ile söylediklerim "Ohm.Kanunu" gibi çok kesin görünüp de gerçekleşmesi mümkün olamayan kritik bir vaka olarak sonsuza kadar da hiçbir zaman da görülmemelidir..Kimbilir dünyamızı ziyaret eden ve dış gezegenlerden gelen dostlarımız (!) bir gün bize direk olarak da görünerek,ellerinde,bu makineyi,mıknatısa çok benzeyen,ama daha gizli güçleri içinde yer olan,diğer gezegenlerdeki kayalardan topladıkları mağnetik özellikli başka bir tür elementle,bu prototipi oluşturup da yapmış bulunurlar ve dünyaya gelişlerinde de bize misafir anlayışları gereğince,bir gün sürpriz bir şekilde hediye de edebilirler!!:):):)

Kimbilir,bunu merakla,zamanda bekleyip bir gün de göreceğiz inşAllah!:)

Not: Son paragraf biraz da bilim-kurgu senaryosu gibi oldu,farkındayım,:)ama inanın konuya genel bakış ciddiyetim,inancım da ancak bu şekliyle,son paragrafta bir sonuç olarak da belirtilmiştir.Yani bu makineye körü körüne inanıp da bundan tam bir medet umanlar,bu yüzden de kusura bakmasınlar.Kolay gelsin.Saygılarımla..

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,215
Kullanıcılar
449,996
Son üye
Serhan10

Yeni konular

Geri