Pc'den Motor Kontrolü

ertunc_26

Üye
Ben ekte koyduğum resimde pc den motor kontrolü yapmak istıorum ileri geri sağ sol olarak isis te çizilmiş olan devre çalıışıyor ama yön için anhtarlar mevcut ben bunu bilgisayara nasıl entegre edebilirim neler yapmam koymam gerek o butonlar yerine arayüz oluşturmak istiorum lütfen yardm edin tezim için..

Ya bu ekte dediğim fotoyu koyamadm msja foto eklenmıor eğer yadımcı olabileck varsa gönderirim fotousunu isisteki bağlantı şeklini

Vbasic Delphi veya C ile yapabilirsiniz(farklı birçok programlama dili ilede olur tabi ki), Vbasic de bu konu ile ilgili birçok yardımcı döküman var ama illede ben hazır olarak kodları bulmak istiyorum derseniz yardımcı oluruz yine, siz ne yapmak istediğinizi tam olarak yazarsanız dha kolay yardımlaşırız...

abi mecbur hazır bulucm tez projemiz çok kapsamlı çünkü hemde bu konuda bilgim buraya resim koyamıorum yukarıda yazdgm gibi proteusda bi devre var orda ileri geri sağ sol komutu var ama bunlar butonla yapılmış ben bilgisayarla kongigüre etmek istiorum pc den kontrol etmek istiorum aracımı

Ya bu ekte dediğim fotoyu koyamadm msja foto eklenmıor eğer yadımcı olabileck varsa gönderirim fotousunu isisteki bağlantı şeklini

Ertunç;

Bu forum sitesine foto yüklemek için önce internette herhangi bir UPLOAD (dosya yükleme) sitesine üye olup resmini o siteye yüklemelisin, Daha sonra yüklediğin dosyanın kısayolunu (linkini) buraya eklemelisin.

Resmi (üstte) sitesine yükleyememişsin. açamadım, hata veriyor.
Hem uzantısı .PNG.html bunun, resmin uzantısını .JPG yap ve yükle <insert image> den.

madem ödevin ekle beni yazım sana ufak bir uygulama

Merhaba
Dosyadaki çalışma işinize yararsa yardımcı olurum.Tamamı bana ait olup bir kaç forumda da paylaşmıştım ama gözden kaçmış.

https://www.kontrolkalemi.com/forum/attachments/etekno_pc_pic_on_off-rar.23917/
abi ekte sana bir dosya atıyorum proteusda çizilmiş hex dosyası hpsi içinde bu devre ileri geri sağ sol var ama anhtar olarak seninki gibi sadece ileri geri sağ sol yerlerine bilgisayardan çalışsın proteusda onu ekleyebilirmisin abi bir bakıpta devreye sadece pc den kontrol olsun devreye bakınca demek istediğimi anlarsın abi zaten

Merhaba,
Yapmak istediğinizi ve de ne demek istediğinizi anladım.Fakat PIC to PIC haberleşme ile PC to PIC haberleşme oldukça farklı öğeler içerir.Bu konuyu acele etmeden gerçekten öğrenmek istiyorsanız bazı bilgileri elde etmeniz gerekir.En başta PC'yi kontrol edebilecek komutları bilmeniz lazım.Ben VB.Net 2010 express edition kullanmaktayım.(free)PC'de yazacağınız çok basit bir ara yüz ile ister klavyeden isterseniz mouse ile PC'nin seri portuna istediğiniz dataları yollayabilirsiniz.Tabii yolladığınız bu dataları da alacak PIC tarafında bir de uygun yazılım olması gerekir ki sizin yolladığınız dataları alıp işlesin.Öncelikle bu çalışmayı kablo ile yapıp çalıştırdıktan sonra kabloyu kaldırıp araya RF modül koyarak kablosus hale getirilmelidir.Benim size önerim siz 16F628A pıci ve diğer elemanları da alalım.İsiste çalıştıralım sonra plakete geçiririrsiniz.Aslında size verdiğim dosyada ayrıntılı bilgi var.

abi ekte gönderdiğim isis projesine baktıysan hepsi hazrlanmış sadece anahtarla ileri geri sağ sol yapıyor ben bu isis dosyasına ne eklemeliyim pc den klavyeden haberleştirim anahtar yerine klavye koymk istiorum anladıysan beni abi yardımcı olurmusun bi baarsan eğer isis dosyasına

Forum istatistikleri

Konular
128,371
Kullanıcılar
450,244
Son üye
halilsezen

Yeni konular

Geri