panolarda kablolama

arkadaşlar merhaba
38.5 kw lık bir yüke sahip bir öğrenci yurdunun panasu için iki sorum olacaktır.
1-ana kesicime 3x35+16 mm kablo ile giriş yaptım 1 metre sonraki baraya 25 milimetre karelik kablo ile giriş yapsam bir sıkıntı olurmu?
2-yine aynı baradan 22.5 kvarlık kompanzasyon panosu için 10 milimetre karelik kablo ile besleme yapsam sıkıntı olurmu?mesafe 1.5 metredir.kompanzasyon sigortasını, çektiğim hat başına değilde hatın bitimine koysam olurmu?yani kompanzayon kablosunu da 35mm çekmemmi? lazımdır.

aynı kesitte kablo kullanmanın daha doğru olacağını düşünüyorum sisteminiz çalışabilir ama aşırı ısınmadan dolayı yangın çıkma ihtimali de var yoksa çalışmaya gelince 70 dairelik bir evin 16 lık kablo ile (5 metre kadar) enerjilendiğini gördüm

arkadaşlar merhaba
38.5 kw lık bir yüke sahip bir öğrenci yurdunun panasu için iki sorum olacaktır.
1-ana kesicime 3x35+16 mm kablo ile giriş yaptım 1 metre sonraki baraya 25 milimetre karelik kablo ile giriş yapsam bir sıkıntı olurmu?
2-yine aynı baradan 22.5 kvarlık kompanzasyon panosu için 10 milimetre karelik kablo ile besleme yapsam sıkıntı olurmu?mesafe 1.5 metredir.kompanzasyon sigortasını, çektiğim hat başına değilde hatın bitimine koysam olurmu?yani kompanzayon kablosunu da 35mm çekmemmi? lazımdır.
arkadaşlar merhaba
yukarıdaki açmış olduğum konuyu tekrar güncelliyorum
kolay gelsin

Kompanizasyon hesabinda hata var gibi. Yeniden hesaplanmanda fayda var. Veya kullanilan ve kurulu gucunu gonderirsen tekrar hesaplayalim.

Kompanizasyon hesabinda hata var gibi. Yeniden hesaplanmanda fayda var. Veya kullanilan ve kurulu gucunu gonderirsen tekrar hesaplayalim.
hirilof arkadaşım sorumu değişik şekilde soruyorum. örneğin ana kesiciye 35 Milimetrekare lik kablo ile giriş yaptığımı kabul edelim.kesicimde 160 amper kesicimin çıkışına bağlayacağım kablo 25 Milimetrekare lik kablo bağlasam olurmu?mesafe 1metredir.birde tüketici baramdan 1.5 metre mesafe sonra 10Milimetrekare lik kablo ile kompanzasyon panomu beslesem olurmu?yani olası kısa devre durumunda 160 amperlik kesicim açarmı? yoksa kablommu yanar?
kolay gelsin

Olur arkadaşım olur.
Kesicide açar. Kısa devre anında akımlar 1000 lerin üzerine çıkıyo.

Forum istatistikleri

Konular
128,217
Kullanıcılar
450,000
Son üye
ozproje46

Yeni konular

Geri