pıc devrede garip durum

ustalar asm kodunu sadece çözümleme için kullandım ve sildim (pc de deepFreez kurulu) ama ekrana gelen yazılarda değiştirilebilinir. ilerleyen saatlerde hex dosyasını indirip tekrar bakayım. direk kullanım için asm dosysı elde etmek biraz zahmetli bir uğraş gerektiyor. (üst dillerle yazılmış bir program gereksiz bir sürü kod var) yazıyı değiştirmek istiyorsanız siz yerine ne yazmak istediğinizi söyleyin yardımcı olmaya çalışayım.

ama uygun şekilde dönüşüm yaparız diyorsanız ham şekilde asm gönderiyorum

----------------------------------------------------------------------------------------

sn.dodo4132 sana hazır balık vermek yerine balık tutmayı öğreteyim.

Bu tarz program içinde (Hex ya da derlenmiş) yazılan yazıların karekterlerini nasıl değiştirebilirsin?

sana gelen hex i icprogta aç (bu program içindir) 138 nolu satıra gel sonda (sağda) görünen "w" harfini gördünmü

işte bu harf (picprojeleri Trafo Sarim Makinasi) yazısının ilk harfidir. bir alt satırda aynı hizada gene "w" var. Aynı hizayı devam ederek oku karşına ne çıktı :) işte bu karakterler yerine istediğini yazabilirsin devamını oku

ama şunu atlama sakın harfleri değiştirirken harflerin üzerinden değil yanda (solda) karşılığı olan (ASCII kodunu değiştirerek bunu yap, kullanmadıklarının yerinede boşluk yapabilirsin (kaynak kod olmadan satır eksiltmek program bütünlüğünü bazacağı için) en kısa yol budur.

tabi yedek alarak gitmeyi unutma! hatalı değişim yaparsan geri dönersin, hepimiz hata yapabiliriz

Kolay gelsin ustam

bir kısmı değiştirilmiş bir örnek sana devamını öğrenmen için yarım bıraktım, (yaparsan öğrenirsin olayı) diğerlerinin adreslerini bulamassan gönderebilirim

Ekli dosyalar

• sarim3.zip
    20.3 KB · Görüntüleme: 0
Ekte "Aydın Bobinaj" yazması için düzenlenmiş hali ve exel kod dönüşüm tablosu var

not: sayı girilip onaylama yapıldığında start alabilmesi için, red kontaktan (sayma girişi) 0, gnd geliyor olması lazım (ayrı bir bug)

Ekli dosyalar

• Aydın Bobinaj.zip
    9.5 KB · Görüntüleme: 0
Aynı sorunu ben de yaşamıştım. Sigortaları ayarlarken NOLVP seçeneğini seç. Ya da yazılımda bunu yap. Artık hangisini istersen. Ben daima yazılımlarımda yapıyorum sigorta ayarlarını. İnşallah sorununa çözüm bulmuşuzdur.

sonunda yardımlarınızla başardım ve faliyete soktum. sonuç gayet verimli oldu. sizlerle bitmiş halini paylaşmak istedim
sonuçta beraber yaptık arkadaşlar teşekkürler

PIC_achu ' Alıntı:
valla abuzettin20 cim benim bildiğim CP aktifken bi kere programladın mı bi daha ne program yazılır ne de okunur yanlış biliyosam düzeltin
ben brenner8 kullanıyorum pic i taktığında mesela code protect i kaldr die bişi var onu tıkladınmı ne var ne yok silio code protecti de kaldırıyor. istediğin kadar CP le farketmiyor. ;D

dodo4132 arkadaşım işin hallolduğu için çok sevindim cihazın tek kelime mükemmel olmuş allah güle güle kullandırmayı nasip etsin. artık her kullanışında makinene övünçle bakarsın darısı bizim başımıza :) ::)

teşekkür ederim arkadaşım. paylaşmayı seven yardım sever arkadaşların sayesinde elimizden geldiğince bişey yapmaya çalıştım

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,979
Son üye
schule48

Yeni konular

Geri