LCD ve PİC ... Bir Türlü Başaramadım.

Merhaba verdiğiniz kodu MCSP de derlerken aldığım hatalar : sizce neden olabilir.

illegal opcode ( pic 16f84A)
.asm 92 : Found label after column 1. (device)
.asm 100 : Found label after column 1. (device)
.asm 108 : Found label after column 1. (device)
.asm 116 : Found label after column 1. (device)

16f628a kullan kristal osc vs ile uğraşma.
bana sorarsan bunları bir kenarıya bırakıp c ye geç . eğer bu konularda ilerlemek istiyorsan basicle uğraşma. basic seni ancak bir yere kadar götürür. yazdığım kodlar proton basic derleyicisinin kodları. istersen c ile de gönderiyim. ccs c

evet MCSP sapıttı derleyemiyorum. Ben zaten C dilini öğrenmeye başladım. C den şaşmıcam. Zaten bu hafta kursum başlıyorum. Eğitimini görcem. Yardımlarınız için teşekkür ederim.

Ömer bey CCSC Dilininde gönderebilirmisiniz ? bir de derleme programı öneriniz var mı full

Abilerim ustatlarim gene olmadi.. Ama verdiginiz kod ise yarar gibi oldu en azindan siyah kareler cikti, pot ile ayar yapincada kareler sonuo ve arti baska bisey cikmiyor, sunu yanimda yakipta ogretene ucret odicem

Omer abi bende altasin baya kitabi var, hatta egitim setini aldim 500tl verip, pro modeli, ama yok olmayinca olmuyor

kardeş ete dersleri var ordan bi bak istersen

salihgenç : o kadar araştırdım ki en sonunda pes ettim. yani bu kadar kolay bişey nasıl olmaz şaşırılacak bir şey.

salihgenç : o kadar araştırdım ki en sonunda pes ettim. yani bu kadar kolay bişey nasıl olmaz şaşırılacak bir şey.

Büyük bir ihtimalle senin düzeneğinde sorun vardır.
Zira LCD ile çalışmak karmaşık bir mevzu değil...

Forum istatistikleri

Konular
128,190
Kullanıcılar
449,959
Son üye
çor-man

Yeni konular

Geri