Okulu bırakıyorum ne kaybım olur

beni yanlış anlama ama İki yıllık elektrik bölümü okumak sana lisede öğrendiklerinden başka birşey kazandırmayacakdır. diploma dursun bir köşede diyorsan devam et. eğer çalışırım mühendisliği kazanırım diyorsan bir gün bile beklemeden git bir dershaneye yazıl öss ye çalışmaya başla. 4 yıllık kazanmak zor değil herşey kafada bitiyor ben kazanacağım dersen rahat kazanırsın.

beni yanlış anlama ama İki yıllık elektrik bölümü okumak sana lisede öğrendiklerinden başka birşey kazandırmayacakdır. diploma dursun bir köşede diyorsan devam et. eğer çalışırım mühendisliği kazanırım diyorsan bir gün bile beklemeden git bir dershaneye yazıl öss ye çalışmaya başla. 4 yıllık kazanmak zor değil herşey kafada bitiyor ben kazanacağım dersen rahat kazanırsın.

Mühendis olmayı çok istiyorsa önlisans diploması ile DGS ye girip olabilir. YGS-LYS ile hiç uğraşma derim.

ister iyi anla ister kötü...;

sanırım sınav zamanı gelmiş ilk sinavlarda böyle baştan su koycaksan 1 dk bile durma bırak !

Tabi lisede alıştınız öğretmenlerin burdan sorucam ,şuraya çalışın demesine üniversiteye gelince tık yok önce fikrini değiştir.

Mühendisliğe gitsen ne olacak ilk vizelerden sonra zor bu deyip onuda bırakmaya niyetlenicen.

Şimdi bıraksan; dükkan acıpda imza kısmına gelince kafanı çok vurursun duvara 30kw deyip geçme ( ele muhtac olmak zor) sonra gider 30-35 yaşından sonra 2 yıllık okumaya kalkarsın o daha da koyar adama, ustalık belgesini dükkan acma belgesi almak işi kolay

Dersen ki bem kpss ile teknisyenlik kadrosu düşünüyom ona bi şey diyemem forumda zaten yeterince tartışıyolar.

Biraz azimli olun zoru başarmak isteyin, nasıl bi nesil ya zoru görünce bırakıyonuz.

dgs ile itü elektrik müh,yıldız teknik elk müh. gidenler var

Merhaba
Okuyabildiğin yere kadar oku,eğitimini aksatma,yaşın çok genç diplomalarını al sonrasında canın ne isterse onu yap.

yöneticimin mesajı çok etkileyici. İşi çözmüş. ilerleyen zamanlarda kararımı vereceğim zaten ama o mesaj beni okula tekrar bağladı.

Bir mühendis olarak sana tavsiyem 2 yıllık diplomanı al dursun bir kenarda lazım olur sonra işi gücü bırak kpss' ye çalış... Memurluk, polislik, astsubaylık, uzmançavuşluk vs. devlette ne olursa at kendini... Devlette çaycı olmak özelde mühendis olmaktan katbe kat daha iyidir...
Saygılar...

Son düzenleme:
Anlıyorum. Ben zaten bu sene yine gireceğim sınava astsubaylığı çok istiyorum gecen sene mülakatlarda elendim.

Diplomanın zararı olmaz, hiç ummadığın zaman önüne fırsat açabilir... İş yaşamında da uzun vadeli düşün...

diplomanı al devam et. yaşadığın sürece diplama önüne çıkacak.

Bak kardeşim bende 2 yıllık iklimlendirme soğutma okuyordum bıraktım çok pişmanım bırakmasaydım bu yıl mezun olucaktım .. vize notlarım düşük geldi ve ben okumaktan caydım ama benden kötü durumda arkadaşlarım bırakmadılar devam ettiler mezun olucaklar. Acık öğretim fakultesine kaydoldum inan örgünden daha zor ben örgünde bukadar ders çalışmıyordum acık öğretim dersanesine gidiyorum eksiklerimi oradan tamamlıyorum yani uzun lafın kısası artık önlisans veya lisans mezunu olmak şart gibi oldu saygılar..

Forum istatistikleri

Konular
128,380
Kullanıcılar
450,261
Son üye
frappuccinot

Yeni konular

Geri