OG Referanslı bu sistemde gördüğünüz bir problem var mı?

3x10 SVC.1 saatte montaj.:rolleyes:500 mt. 3x35 kablo,15-20 kvar kapasitif yaratıyor
olsa ! gerektir.Elinizdeki 20 kvar reaktörü
o kablonun beslendiği yere bağlayıp de-
nemede ! bulunun.Kablo devredışı kaldı-
ğında,reaktörde devredışı kalmalı.

Son düzenleme:
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
3x10 SVC.1 saatte montaj.:rolleyes:500 mt. 3x35 kablo,15-20 kvar kapasitif yaratıyor
olsa ! gerektir.Elinizdeki 20 kvar reaktörü
o kablonun beslendiği yere bağlayıp de-
nemede ! bulunun.
Sami bey,
Bizde malzeme alım sürecindeki prosedür ve süre, devletten daha uzun ve meşakketli.. Talebi yaptım da bana ulaşması 1 ay sürecektir, o sebeple elimizdekilerle geçici çözüm üretmeye çalışıyorum. Teşekkür ederim deneyelim.

Röleden ve sürücüdende , elinizde birer adet yedek bulundurmakta yarar var.

Röleden ve sürücüdende , elinizde birer adet yedek bulundurmakta yarar var.
Sami bey,
Bir süre röleyi takip ettim, kapasitif olarak değer yüksek olmasına rağmen neden röle hala kondansatör devreye almaya devam ediyor acaba? Belirli aralıklarla kademeleri devreye alıp çıkarıyor. Tabii ki çalışınsın bir şey demiyorum da, zaten sistem üzerinde kapasitif etki varken neden hala kondansatör devreye almaya devam ediyor.?
Sistemdeki endüktif etki sınır değere kadar yükseldikten sonra sisteme kondansatör alması gerekmez mi? Yoksa ben konuyu yanlış mı anlıyorum.

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,978
Son üye
food_eng_1952

Yeni konular

Geri