OG kumanda panosu

tekniker65

Üye
arkadaşlar bana kesici, akım trafoları, aşırı akım rölesi, bar24 ve butonlar arası bağlantı şeması lazım yardımcı olursanız memnun olurum

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
elle basit olarak çizimini yapacak arkadaşlar eklerse memnun olurum

o kitabı inceledim bir sonuç alamadım

arkadaşım anladığım kadarıyla sen sekonder koruma projesi arıyorsun ben sana kısaca bir balık tutmanın yolunu göstereyim , önce zati korumalardan başla sonra gerisi çorap söküğü gibi gelir , kısaca yol şu + sinyali alırsın koruma yapacak kontağın bir ucuna bağlarsın kontağın diğer ucunuda alır yardımcı rölenin(3enversörlü yani 3ad açık kapalı kontaklı) A1 ucuna bağlarsın A2 ucunada - , yardımcı rölenin bir kontağından lamba silme butonu üzerinden mühürlemesini yaptırırsın 2. kontağından kaplı kontağında lamba deneme devresi açık kontağında ışıklı ihbarını yaktırırsın , 3. kontağınıda açma devresi olarak kullanırsın , bu mantık bütün sekonder koruma panolarında böyledir

birde haldun büyükdoranın ( allah rahmet eylesin ) kitabı bildiğim kadarıyla şu an piyasada bulunan bu işle ilgili tek kaynak , kendisi tanıyanların tabiriyle söylüyorum bu işin öncülerinden ve mükemmel bir insan ve tavsiyem kitabı ıskalama sana çok yardımcı olur ,iyi çalış arkadaşım

genc arkadaş hayırlı akşamlar.senden bir kac konu hakkında bilgi ve yardıum almak istiyorum.yardıncı olursan sevinirim.

genc arkadaş hayırlı akşamlar.senden bir kac konu hakkında bilgi ve yardıum almak istiyorum.yardıncı olursan sevinirim.

Bilgim dahilinde ben ve forumun bütün üyeleri yardıma hazırız. Sorunuz nedir?

Forum istatistikleri

Konular
128,260
Kullanıcılar
450,082
Son üye
feritkvl14

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri