Otomatik kumanda

Ramazann.

Üye
Herkeze merhaba lise zamanında gözü kapalı kumanda devreleri kuruyorduk zamanla pekistirmedigim için unutmuşum şimdi ise plc ye aşırı merak saldım bunu öğrenmem için ise kumanda devrelerini öğrenip mantığını geliştirmem lazim internetten basit kumanda devreleri buldum fakat birinde takılı kaldım start butonuna basınca 15 sn sonra motor çalışmaya başlayacak bunu similasyonda bir türlü kuramadım yardımcı olur musunuz şimdiden teşekkürler.

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Yapabildiğiniz kadarını çizip paylaşın, takıldığınız yerde yardım alırsınız. Şuan için benim gözümde soru stilini değiştirmiş öğrencisiniz.

Herkeze merhaba lise zamanında gözü kapalı kumanda devreleri kuruyorduk zamanla pekistirmedigim için unutmuşum şimdi ise plc ye aşırı merak saldım bunu öğrenmem için ise kumanda devrelerini öğrenip mantığını geliştirmem lazim internetten basit kumanda devreleri buldum fakat birinde takılı kaldım start butonuna basınca 15 sn sonra motor çalışmaya başlayacak bunu similasyonda bir türlü kuramadım yardımcı olur musunuz şimdiden teşekkürler.

Araştırma yapmanız .

Starta basınca motor 15 saniye çalışacak kumanda devresi
https://www.formenim.com/starta-basinca-motor-15-saniye-calisacak-kumanda-devresi/

Unuttuklarınızı tazelemeye yardımcı .
https://www.google.com/search?q=plc+kumanda+devreleri+örnekleri&rlz=1C1YTUH_trTR1051TR1051&ei=DWmAZMq_PMKqxc8PpZa2wAs&oq=kplc+umanda+devreleri&gs_lcp=Cgxnd3Mtd2l6LXNlcnAQARgAMgcIABANEIAEMgcIABANEIAEOgoIABBHENYEELADOgoIABCKBRCwAxBDOgUIABCiBDoICAAQiQUQogRKBAhBGABQswpYtBZghCJoAXABeACAAakBiAGGBJIBAzAuNJgBAKABAcABAcgBCg&sclient=gws-wiz-serp

Start butonuna basınca önce motor 15 saniye çalışacak 15 saniye sonra duracak, sonra yine çalışacak

Son düzenleme:

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,167
Kullanıcılar
449,931
Son üye
mecuxell

Yeni konular

Geri