NO FROST Buzdolabı Arızası

Termostat ve roleyi kontrol ettir.Buzdolabı karlanma yapmaya devam ediyorsa,buzdolabı içi hava alıyormu? kontrol et .

Moderatör tarafında düzenlendi:
arkadaşlar sorunun nerden kaynaklandığını buldum tamirci fan motorunun kablolarını ters bağlamış. düzelttim ama şimdi fan motoru çok gürültülü çalışıyor, pervanenin bağlantı kısmında ufak bir çatlak var ondan kaynaklandığını düşünüyorum, yeni pervane taksam sorun düzelirmi?

Birgün bir Dolaba gitmiştim daha önce gelen arkadaşlar Fan motorunu değiştirmiş ve motor terse dönüyordu yani içe doğru üflüyordu o modellerde motor direk karşıya üflemesi gerekiyordu ..Fan takıldıktan sonra arızası ise alt taraf soğutmuyor demişlerdi neyseki motorun dönüş yönünü değiştirince sorun çözüldü.. sanırım sende de buna benzer sorun oluşmuş ve halletmişin..Servis taktı ise 1 Sene garantisi olur o parçanın haber ver gelip değiştirsinler..

Kolay gelsin..

3L3CTRO ' Alıntı:
Birgün bir Dolaba gitmiştim daha önce gelen arkadaşlar Fan motorunu değiştirmiş ve motor terse dönüyordu yani içe doğru üflüyordu o modellerde motor direk karşıya üflemesi gerekiyordu ..Fan takıldıktan sonra arızası ise alt taraf soğutmuyor demişlerdi neyseki motorun dönüş yönünü değiştirince sorun çözüldü.. sanırım sende de buna benzer sorun oluşmuş ve halletmişin..Servis taktı ise 1 Sene garantisi olur o parçanın haber ver gelip değiştirsinler..

Kolay gelsin..
hocam servis takmadı tamirci taktı herhangi bir belge de almadım

zerria bu gürültü sorun unu nasıl hallederim? kapağı açınca (soğutucu fan duruyor) gürültü kesiliyor?

Kapıyı açında durması normal..Gürültü derken nasıl bir gürültü bu bir yere sürtme gibimi ? yoksa pervanede boşluk varda motor çalışırken çıkan gürültümü ?

fan motoru çok gürültülü çalışıyor, pervanenin bağlantı kısmında ufak bir çatlak var ondan kaynaklandığını düşünüyorum, yeni pervane taksam sorun düzelirmi?
gürültü sanki motosiklet çalışır gibi bayağı yüksek bir gürültü çıkartıyor.
pervaneyi motordan ayırınca kesiliyor.

Eğer o pervanenin aynısını bulabilirseniz değiştirin olay dediğiniz gibi pervaneyi çıkarınca ses kesiliyorsa pervaneden kaynaklanıyor olabilir. Denemeye Değer..

Kolay gelsin..

arkadaşlar sorun hem pervaneden hem de soğutucu motordan kaynaklanıyormuş siz siz olun servisten başka bir yere tamir yaptırmayın

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,613
Kullanıcılar
450,616
Son üye
Zafer0909

Yeni konular

Geri