Vestel No Frost İç Rezistansı Buzlama Sorunu

Merhaba
Vestel No Frost buzdolabım 2 ay önce arıza vermeye başladı çalışıyor ama soğutmuyor servis gelip kontrol etti anakart gitmiş dedi sonra özel servise bolabın sorununu anlatım bolabı 2 gün çalıştırmayın sorun çözülür dedi ve 2 gün sonra dolap çalışmaya başladı ama 10 gün sonra tekrar aynı sorunu yaşadık internetten biraz araştırdım iç rezistansı buzlama yapıyormuş buz çözülürse sorunda çözülüyormuş alt kısma resim ekledim bu sorunu nasıl çözebilirim bilgisi olan arkadaş varsa yardımcı olursa çok sevinirim şimdiden teşekkürler

393972643_890666852478533_8633034694195216270_n.jpg

Merhaba
Vestel No Frost buzdolabım 2 ay önce arıza vermeye başladı çalışıyor ama soğutmuyor servis gelip kontrol etti anakart gitmiş dedi sonra özel servise bolabın sorununu anlatım bolabı 2 gün çalıştırmayın sorun çözülür dedi ve 2 gün sonra dolap çalışmaya başladı ama 10 gün sonra tekrar aynı sorunu yaşadık internetten biraz araştırdım iç rezistansı buzlama yapıyormuş buz çözülürse sorunda çözülüyormuş alt kısma resim ekledim bu sorunu nasıl çözebilirim bilgisi olan arkadaş varsa yardımcı olursa çok sevinirim şimdiden teşekkürler

Ekli dosyayı görüntüle 102416
rezistansları ölç özellile alt tabla su biriken yerde cam tüp resistan olabilir onları değiş sorun kalmaz

Merhaba.Önce dolabın fişini çekin ve buzları çözdürün.Evapa ''zarar vermeden'' yuvasından çıkartın.Yaprak rezistans ile birlikte evap üzerindeki termal sigortayı da değiştirin.

***Kablo soketlerinin yerini karıştırmamak için resmini çekin.

Forum istatistikleri

Konular
128,191
Kullanıcılar
449,965
Son üye
Pentium55

Yeni konular

Geri