NO FROST Buzdolabı Arızası

dediğiniz terleme termostattan olmaz. ara bölme ısıtıcılarınız özelliklede kanal rezistansınız arızalı ise su kanalı buz tutar oradan akamayan su sogutucu bölumun ustunde terlemeye neden olur. bunun tek çözumude rezistansları kontrol edip değiştirmeniz.

arkadaşım merhaba,aynı sorun benim profilo no frosttada var,sen fişi çekince buzlanma ortadan kalkacak ve alt bölmen soğuyacak ama en fazla 1 hafta ile 1 ay ondan sonra yine soğutmayacak no frost buzdolabında üst kısımın karlanma yapmması gerekiyor.karlanma olursa sistemde sorun var benimde aynı sorunla ilgili bir çözüme ihtiyacım var.benim dolapta 8 yıllık :) burdan işin uzmanı arkadaşlara sesleniyorum yardımcı olurlarsa seviniriz.hani sonuçta bizde teknik adamız bende su pompaları yetkili servisiyim.yardımcı olabileceğim konularda buradan arkadaşlara yapabilecekleri bir şey var ise kendi konumda yardımcı oluyorum.işten anlayan bir arkadaşın yardımlarını bekliyoruz.

merhaba. sorumdan sonra uzun bir süre bu konuyla ilglenemedim. öncelikle ilginize teşekkürler. benim dolabın markası beko bk-9431 nf. arkadaşlar rezistansları kontrol et demişler. razistanslar sağlam. problemi baştan anlatayım. ilk olarak soğutucu bölümün üstündeki hava kanalı su damlatıyordu. bir süre sonra soğutmamaya başladı. kontrol ettiğimde üst kanalda buzlama olmuş. sonra timer ını kontrol ettim rezistans kontağı geçirmiyordu, değiştirdim. şimdi soğutucu bölüm soğutmuyor. biraz daha inceledim. benim anladığım soğutucu bölüme soğuk hava dondurucu bölümden emiş yaparak aşağıya soğuk hava veriyor. benim anladığım o. ben dondurucu bölümün kapağını açarsam soğutucu bölüme gayet iyi soğuk hava geliyor. ama üst kapağı kapatırsam aşağıya hiç üfleme yapmıyor. (iki durumdada fan çalışıyor) bundan dolayı hiç soğutmuyor. bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.

arkadaşlar servis doru söylüyor refrigerişin yani feron denilen gaz dışortam soğuk olduğuzanman termostat dengesiz calışır oortama uyamaz ozamanda arabölmedediğimiz olaybaşgösterir yanibuzlanma resitanslarsalamsa dolabın fişiniçekmekmantıklı budurum bazen dolabın yerinden oynatıldığızamandaoluyor neden diyesorarsanız nofroz dolaplarda defroz olayı şöyle resistanssutağliye resistansı arabölme resistansıbunlardaniberet dolapöntarafa meyilliise sutağliyeyapmasıgecikiroarada buzlanmayapar servislerşunabakamazlar dıranajdediğimizolay yani tağliyehortumu resistansına oda arzalıolabilir vestel argeden saygılarinşalağyardımım olmuştur

arkadaşlar servis doru söylüyor refrigerişin yani feron denilen gaz dışortam soğuk olduğuzanman termostat dengesiz calışır oortama uyamaz ozamanda arabölmedediğimiz olaybaşgösterir yanibuzlanma resitanslarsalamsa dolabın fişiniçekmekmantıklı budurum bazen dolabın yerinden oynatıldığızamandaoluyor neden diyesorarsanız nofroz dolaplarda defroz olayı şöyle resistanssutağliye resistansı arabölme resistansıbunlardaniberet dolapöntarafa meyilliise sutağliyeyapmasıgecikiroarada buzlanmayapar servislerşunabakamazlar dıranajdediğimizolay yani tağliyehortumu resistansına oda arzalıolabilir vestel argeden saygılarinşalağyardımım olmuştur

Biraz şifreli olmuş çözümü aşağıdadır

Arkadaşlar servis dogru söylüyor (soğutucu gaz) yani freon denilen gaz dış ortam soğuk olduğu zaman termostat dengesiz çalışır o ortama uyamaz o zamanda ara bölme dediğimiz olay baş gösterir yani buzlanma resitanslar salamsa dolabın fişini çekmek mantıklı budurum bazen dolabın yerinden oynatıldığı zamanda oluyor neden diye sorarsanız nofroz dolaplarda defroz olayı şöyle resistans su tahliye resistansı arabölme resistansı bunlardan iberet dolap ön tarafa megilli ise su tahliye yapması gecikir o arada buzlanma yapar servisler şuna bakamazlar diranaj dediğimiz olay yani tahliye hortumu resistansına oda arzalı olabilir vestel argeden saygılar inşallah yardımım olmuştur.

Eğer bu şekilde yazarsan hepimiz tarafından okunup anlaşılabilir . Verdigin bilgi için teşekkür ederiz.Yanlız (refrigerişin) nedir ben bu kelimeyi bilmiyorum .

Son düzenleme:
abi koyocamda işimden olurum amayardım ederim

abi koyocamda işimden olurum amayardım ederim

2 kişinin bildigi sır degildir . Senin koymaya korkacagın dökümanlar bütün servislerin elinde .Ha birde benim elimde yani 350-360 servis ve benim elimde olan döküman sır degildir korkma .

arkadaşlar benim sorunumla alakalı bir çözümü veya fikri olan varmı

Forum istatistikleri

Konular
128,108
Kullanıcılar
449,808
Son üye
Baharnev

Yeni konular

Geri