Neden Düşük Amperli Sigorta Atmaz.

bilisim19

Üye
Merhabalar, daire içindeki sigorta panosunda Siemens 25A ana sigorta var. Dağıtımlarda da 20'lik ve 16'lik sigortalar var. İki ayda bir ana sigorta atıyor.
Benim sormak istediğim şu : Neden düşük amperli sigorta atmadan ana sigorta atıyor? Bu işte bir terslik yok mu? (Tesisat beş yıllık bina)

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Merhabalar, daire içindeki sigorta panosunda Siemens 25A ana sigorta var. Dağıtımlarda da 20'lik ve 16'lik sigortalar var. İki ayda bir ana sigorta atıyor.
Benim sormak istediğim şu : Neden düşük amperli sigorta atmadan ana sigorta atıyor? Bu işte bir terslik yok mu? (Tesisat beş yıllık bina)

Geçmiş olsun.
Fotosunu görsek.

Evet, kaçak akım rölesi imiş. Hiç aklıma gelmedi.

Siemens 5Sv4342-0 25A 30Ma 400V (3 Faz + Nötr) Kaçak Akım Koruma Rölesi​

Kuşlar avize kablosunu kemirdiği için tavan bağlantı kısmında kısa devre olmuş, tavanı hafiften karartmıştı. Onu tamir ettirmedim. Bu yüzden kaçak akım atabillir mi? Ama lambanın anahtarı sürekli kapalı.

Forum istatistikleri

Konular
128,191
Kullanıcılar
449,964
Son üye
lelaxi

Yeni konular

Geri