Nükleer Santral Kurulsun Mu?

bir nükleer santralin kurulum maliyetinin %68 i sadece güvenliği içindir ayrıca atmosfere bırakılan veya soutma suyuna bırakılan hiçbir nükleer atık yoktur
atıklar özel olarak çöllerde belirli bir bölgeye gömülerek kontrol altında tutulur

ayrıca siyasi bir güç göstergesi olarak bak biz bunu yapabi,liyoruz diyebilmek için en azından bir tane yapılmalı

bence bu santralinkurulması için biz geç bile kaldık diyebiliriz zararlarından çok faydalarını düşünürsek karlı çıkarız gelişen ülkelere bakarsak çoğu bu işi seneler önce yaptı ve hala kullanılıyor.gerekli önlemler alınarak bence kurulmalı

nükleere hayır derler..
hes e hayır derler..
termik santrale hayır derler..

sonra da sanayi neden gelişmiyor veya oyyy elektrik faturam yüklü geldi derler..
elma toplar gibi dallardan elektrik toplanır sanıyorlar herhalde..

Cagimizin enerji cagi oldugunu hepimiz kabul ediyoruz.Elbette nukleer santral kurulmasi bir ihtiyac olabilir fakat zorunluluk oldugunu pek dusunmuyorum.Bende diger arkadaslarimizin degerli fikirlerine katiliyorum.Bencede ruzgar ve gunes enerjisi gibi alternatif enerji kaynaklarindan faydalansak daha yararli olacaktir.

Bence enerjinin çeşitliliği önemli,sadece bir tür enerjiye bağımlı olmak stretejik açıdanda iyi değil,nükleer enerji ve teknolojisi ülkemiz için çok önemli,risklerden nereye kadar kaçacağız.Şu andaki nükleer santral teknolojisi çok ilerledi.Ggnlik tehlikesi riski% 0 a yakın,çernobil santrali çok eski teknoloji ile yapılmış.Nükleer santral mutlaka trkiye için gereklidir.Nükleer karşıtlığı gelişmiş ülkelerin bir oyunu oldğunu düşünüyorum.Yoksa olduğumuz yerde saymaya devam ederiz diye düşünüyorum...

Bence de Nükleer santral kurulmalı.
Stratejik açıdan ülkemiz için çok önemli,uranyum zenginleştirilmesi yapılmalı ve Türkiyenin nükleer yönden diğer ülkere karşı zayıf olmadığı gösterilmelidir.
Çevremize bakılırsa büyük bir savaşın olacağı görülüyor onun için Türkiye Nükleer yönden gelişimini tamamlamalıdır.
Bazı arkadaşlar yenilenebilir enerji konusundan bahsetmiş hepsi güzelce açıklamış ve haklılar.Bunu da belirtmek istedim
Teşekkürler.

ben güneş enerjisinin kullanılmamasından çok şikayetçiyim
almanya gibi neredeyse yılıln 9 ayı güneş görmeyen bir ülke bile dünyada ikinci sırada dahada garibi kanarya adaları birinci sırada ve ispanyaya elektrik satıyor nüklere varana kadar ooooo

Bütün arkadaşlara katılıyorum.Bence arkadaşım her şeyi açıklamış bunun üstüne benim diyeceğim bir şey yok. "nükleer iyi bir kaynak ama büyük risk bu riskin altına girmeye deymez derim.

benim gözlemlediğim kadarı ile nükleer santralin tek sebebi nükleer bomba yapımı için uran zenginleştirme sistemlerini gizlemek amerika bunu yapıyor rusya çin bulgaristan çekoslavakya almanya israil hindistan pakistan enerji için alternatifler 100 yılı aşkın bir süredir var ama araştırmaları finanse eden işadamları nereye sayaç takıp nasıl para sağarız derdinde kısaca bence gereksiz (eskiden alternatif yok diye en iyisi derdim artık biliyorum ki alternatif hep vardı)

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,991
Son üye
multiroots

Yeni konular

Geri