Nükleer Santral Kurulsun Mu?

20 sene önce okula giderkende tartışılıyordu hala tartışılıyo.hala bi santral yok bu gidişle olacağada benzemiyor

Geç bile kaldık. 2012 'de enerji açığımızı karşılayamayacağız. Bir an önce kurulmalı. Çevresel atıklar denetimli şekilde tasfiye edilirse bir sakınca oluşturacağını sanmıyorum.

Slm konu sahibi ve yorumcular sağlıklı bir yaşam , hayırlı günler .
Şimdi bu konu hakkında forumda konu açacaktım , benden önce konu açılmış ve almış başını gitmiş duyarlı arkadaşlara teşekkürler.
haberlerde izledim sonuç vahim, ben zaten dünyada kurulmasını istemiyorum ,

Türkiyede bir sürü doğal kaynağımız var kullanmasını bilmiyoruz , Türkiyede nükleer santral yapılırsa kendi kendimizi yok ederiz sanki dünya ülkelerinin farkı var . Doğal afete gerek yok . Çayları içirdiler , fındıkları yedirdiler akıllanmakdık daha . Diyeceksiz kontrol sizin elinizde diyeceksiz . Daha kafalar o düzeyde değil ( insanın temel ihtiyacı suyu kirletiyoruz ) gerisi hikaye , deprem için de hazırlıklı değiliz . ne söyleyeyim işimiz ALLAH'A kalmış . Saygılarımla...

Arkadaşlar dünya nükleer santralleri unuttu biz hala kurulsun kurulmasın muhabbetindeyiz bence gerekli birşey kurulmasını isterim enerjiye resmen açız ihtiyacımız var

Arkadaşlar dünya nükleer santralleri unuttu biz hala kurulsun kurulmasın muhabbetindeyiz bence gerekli birşey kurulmasını isterim enerjiye resmen açız ihtiyacımız var

Slm Yorumcular '' AHLAH '' bizlere ( dünyaya ) hatırlatı !!! Hayatın garantisi yok .
Bir mantıklı düşünün Türkiyede kuruldu - kurulmadı muhabbet yapmayalım tamam . '' ALLAH '' göstermesin dışarından gelen bir nükleer sızıntı olsa Türkiyeye gelse ne diyeceksiniz . Tek yaşamıyoruz bu dünyada tüm canlılar ne olacak . '' kuş - domuz - deli dana - kene - kanser - aids - diğer hastalıklar '' yetiyor zaten .
Burada anlatmak istediğim '' ÇOK ÇOK ÇOK TEHLİKELİ '' !!! alternatifleri varken niye kendimizi tehlikeye atalım ...
Elektriği kontrol kalemi varken elimizle mi ? kontrol edelim .
Sayğılarımla ...

Slm Yorumcular '' AHLAH '' bizlere ( dünyaya ) hatırlatı !!! Hayatın garantisi yok .
Bir mantıklı düşünün Türkiyede kuruldu - kurulmadı muhabbet yapmayalım tamam . '' ALLAH '' göstermesin dışarından gelen bir nükleer sızıntı olsa Türkiyeye gelse ne diyeceksiniz . Tek yaşamıyoruz bu dünyada tüm canlılar ne olacak . '' kuş - domuz - deli dana - kene - kanser - aids - diğer hastalıklar '' yetiyor zaten .
Burada anlatmak istediğim '' ÇOK ÇOK ÇOK TEHLİKELİ '' !!! alternatifleri varken niye kendimizi tehlikeye atalım ...
Elektriği kontrol kalemi varken elimizle mi ? kontrol edelim .
Sayğılarımla ...

Evlerde ve sanayi de 380Volt a HAYIR!!! Çok Çok Çok Tehlikeli!!! 24Volt neyine yetmiyor...

nükleer santral sadece enerji üretimi için kullanılmıyor. aynı zamanda silah olarakta kullanılıyor. sadece enerji olarak bakarsak yanılırız.

bukadar korkmayın, türkiyenin teknolojisi küçümsenmeyecek kadar büyük, ayrıca santrali, hadi yapalım diyince olmuyor...personel gerekli eğitimi alacak ve ekipmanlar onagöre.....
nükler iş çok hassas iştir, iyi biliyorum sonucunu ayrıca nükler teknolojisi olan ülkeleri dünya nükler ülke olarak kabul ettikten sonra uluslar arası arenada bir gücünüz var demektir....kimse sizin kazanınıza çomak sokmuyar... türkiyenin birçok yerinde rüzgar enerjisinden faydalanılmaktadır fakat düşündüğümüz gibi yapalım bize yeter demek olmuyor...türkiyenin o potansiyele ihtiyacı var..........

Evlerde ve sanayi de 380Volt a HAYIR!!! Çok Çok Çok Tehlikeli!!! 24Volt neyine yetmiyor...

Slm arkadaşım , sağlıklı bir yaşam hayırlı günler ,
Sen '' BEN '' diyorsun , ben ise '' BİZLER '' diyorum fark burada . Dünyada tek yaşamıyoruz !!!

'' Balık ağa girdikten sonra aklı başına gelir ''
Anlamı:
Çoklukla düşünüp taşınmadan, olacakları hesaplamadan işe kalkışan insan, bu ihtiyatsızlığı sebebiyle bir felâkete düştükten sonra aklını başına toplar; kendine gelip uyanır. Ama dövünmesi, çırpınması bir fayda vermez; çünkü iş işten geçmiş olur.

Sayğılarımla...

Arkaplan arkadaşım, Şu an dünyada 65 adet nükleer santralin yapılmakta olduğunu görürsünüz:http://www.iaea.org/cgi-bin/db.page.pl/pris.reaucct.htm
Ayrıca gelişmişlik düzeyi ile nükleer santraller arasında da bire bir ilişki vardır:Otomasyon"PRIS - Number of Reactors Operation Worldwide"]PRIS - Number of Reactors Operation Worldwide[/URL]
Bu konunun geçmiş sayfalarında tüm bunlar tartışıldı. Biraz gerilere giderseniz ayrıntılı olarak göreceksiniz.

Forum istatistikleri

Konular
128,353
Kullanıcılar
450,210
Son üye
İsmlll

Yeni konular

Geri