Nötr yok ama faz nötr arası 220 v gösteriyor

Olculen gerilim hayalet falan degil gercegin ta kendisi mi denecek acaba... :)

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
hepimiz konuşuyoruz dinlesek aslında mevzuyu anlayacağız ama .şartlanmışız bir defa bir deney yapacaksınız göreceksiniz hepsi O ...

Estağfurullah.
W otomatlar 1, 3, 4 kutuplu veya 1, 3 kutup +Nötr yani nötr kesmeli şeklinde olabiliyor. Çalışma sekansı açısından birbirinden farklı olmakla birlikte hatalı adlandırma neticesinde 3 kutup + Nötr bir otomat 4 kutuplu şeklinde söylenebiliyor.

Şahsi kanaatim nötr kesmeli otomatların ihtisas gerektiren usb, plc gibi devrelerde, şantiye veya fabrika alanlarında t.m.ş, troid gibi elemanların toprak-nötr teması aninda tüm sistemi devre dışı bırakmasını önlemek için kullanılması yönündedir. Konut amaçlı veya benzeri, 3 faz ile beslenen yerlerde ise arzu edilirse linye sigortalarında 1+Nötr kullanılması, ana kesicinin nötr kopuğuna daha az olasılık vermesi açısından Nötr kesmesiz kullanılması görüşündeyim.
Tesekkurler ustam dediginiz w otomatlardan 4 kutuplu ve 3 kutup+1 notr olanlari arastirdim iyice kavradim. Emeginiz ve bilginiz icin tesekkur ederim.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,944
Son üye
önder sem

Yeni konular

Geri